Utrápený bronz pod stromeček

Poslední vystoupení v letošním kalendářním roce za sebou mají Mladší žáci B. Hostivická premiéra nicméně nedopadla úplně podle představ, celodenní trápení nakonec trochu paradoxně znamenalo konečné třetí místo.

Vše naštěstí začalo dobře, kdy se v hostivickém amfiteátru neopakovalo sobotní extempore se zavřenou halou. Už od rána se tak jelo s mírným časovým náskokem v zádech, který se nakonec vyšplhal až na úctyhodných 40 minut.

Úctyhodný nicméně nebyl výkon malých Panterů. Těch se sešlo krásných 14+2, z nichž na první poločas utkání s Boleslaví odpadl Šíma, jehož soustavná nedochvilnost znamenala dočasnou stopku. I on tak sledoval, kterak jeho spoluhráči spíše vyčkávali, co na ně relativně šikovná Boleslav vymyslí. Nebylo to mnoho, na náš ospalý a naprosto nedůrazný výkon to leč naprosto stačilo a od začátku jsme dotahovali. Sice se nám povedlo dvakrát korigovat nepříznivý výsledek, hrubými a zbytečnými chybami jsme nicméně modrým vítězství doslova darovali.

Ani druhé utkání, tentokrát s pražskými Tigers, rozhodně nebylo vhodné zapamatování. Naprostá většina z bíle oděných se po hřišti courala a zcela se tak přizpůsobila soupeři, jenž celý turnaj volil těžce vycházkové tempo. Trápila nás zejména nepřesná koncovka, v obraně jsme pak hořeli jako Drážďany za války a k nedůrazu se přidalo i soustavné koukání do země. Zkrátka a dobře to skřípalo, až ze střechy lítaly hřebíky, silou vůle a jednou zmatenou čudlou na zadní tyč jsme to nicméně dotáhli k remíze, která díky lepšímu skóre znamenala souboj o bronz s Olympem.

Ten konečně, na třetí pokus, vypadal alespoň trochu jako florbal. Poprvé za celý den jsme se dokázali dostat do vedení, jenž nás uklidnilo a přineslo kýžený klid také na hokejky. Soupeře jsme vystřelit nechali všeho všudy jednou, sami jsme naopak měli spoustu šancí, z nichž se však ujal jen Šimonův granát a Prokopovo obkroužení klece. Ve druhé polovině jsme trošku polevili v obraně, skončilo to ale naštěstí jen jedním potrestáním.

V závěru odmítl drama backhandovým granátem alá Verča Zittová znovu Šimon, trenéry vymodlený nájezd pak neproměnil Sam. Na konečném zúčtování to nic naštěstí neměnilo, po vítězství 3:1 z toho byly bronzové medaile, těžko říci, zda zasloužené.

Děkujeme rodičům za podporu a přejeme příjemné svátky.

Panthers Praha B – FA Mladá Boleslav :-(
Panthers Praha B – Prague Tigers :-|
Panthers Praha B – Olymp Florbal :-) (o 3. místo)