Ohlédnutí mužské rezervy

Naše první rezerva je nováčkem soutěže, kterou ještě před nedávnem několik let v řadě hrálo naše Áčko. Je plná nadějných mladíků i ostřílených borců, kteří před rokem prolétli Regionální ligou jako šipka Bunkrem a tak si možná někdo myslel, že to půjde podobně snadno. Počáteční trápení borci snad napravili a nadělili si pod stromeček, podobně jako kluci z Áčka 6 bodíků a umístění ve středu tabulky.

V sobotu 24. listopadu nás v hostivické aréně čekal soupeř z Benešova, jehož kádr byl nabit vysloužilými hokejisty. Podle toho vypadala také soupeřova hra. Tvrdá a důrazná na brankovišti.

První branku lovil ze sítě náš gólman ve 12 minutě. Stále jsme se soupeřem drželi krok a po zásluze se nám podařilo srovnat z hole Karola. Jenže ještě než skončila oslava gólu, tak už bylo skóre na tabuli jiné. A to 2:1 ve prospěch Benešova. O přestávce jsme si řekli co zlepšíme a to přineslo ovoce. Nejdříve srovnání. Pak opětovný odskok soupeře. Následovalo oslabení, které jsme dobře odbránili, ale ve 31. minutě soupeře trestal a už jsme prohrávali o dva góly. Závěr druhé části však patřil nám a nejdřív Frodo a pak Kryštof v přesilovce srovnal. Třetí část jsme začali s přehledem a po krásné kombinaci se dostal do zakončení Škodík, kterého však soupeř nemilosrdně fauloval a rozhodčí byl nucen nařídit trestné střílení, se kterým se sám faulovaný vypořádal famózně a poprvé v zápasu jsme se dostali do vedení. Tato branka bohužel nastartovala favorizovaný Benešov. Trvalo pouhých 31 vteřin a soupeř srovnal. Toto bohužel nebylo ze strany soupeře vše a do konce hrací doby nám uštědřil ještě 4 údery.  Loučili jsme se s hostivickou halou za stavu 5:9 v náš neprospěch.

Ani neděle 25. listopadu pak do hostivické arény body domácím nepřinesla, ale naopak věnovala je soupeři z Olympu za prohru 5:7 a to i přes vyhranou první třetinu a stav 4:4 před začátkem třetí, kde jsme šli znovu do vedení z hole kapitána Hanzla v přesilové hře, jenže poslední desetiminutovka patřila soupeři, který nám nasázel tři branky a otočil.

To v sobotu 15. prosince večer po úspěšném zápase našeho elitního týmu nastoupila naše mužská rezerva proti rezervě týmu Bohemians. V prvním vzájemném měření sil ve stejné hale jsme byli úspěšnější, i proto jsme nastupovali do zápasu v roli mírného favorita. Zápas řídili stejní rozhodčí, kteří rozhodovali i zápas našeho Áčka a kteří se této role zhostili nad míru výtečně. Začátek zápasu byl lepší z naší strany, což potvrdila druhá formace. Krásnou souhru celé pětice zakončil Lukáš Pokorný a otevřel skóre zápasu. Bohužel jsme nevyvarovali chyb a jednu z nich potrestal soupeř vyrovnávacím gólem. Do šaten, přesněji řečeno do rohu haly, se šlo tedy za vyrovnaného stavu 1:1. Do druhé třetiny jsme výtečně a hned v prvním střídání jsme soupeři odskočili na 2:1. Střelcem byl kapitán Hanzl.

Když si těsně před půlkou zápasu soupeř srazil balónek do vlastní sítě po rozehrání z rohu, vedli jsme už o dvě branky. Tenhle moment odstartoval naši nejlepší desetiminutovku, která zápas rozhodla. Postupně jsme skóre navýšili až na 6:1. Naši převahu dokumentuje i počet střel v druhé 17:3. A jak už bývá poslední dobou pravidlem, umíme i z jasného zápasu udělat drama. Ve třetí třetině jsme polevili v bránění a nechali soupeře hrát s balónkem a jen díky vynikajícímu Slavatovi se nám soupeř nedokázal více přiblížit. Získané tři body nás v tabulce zase katapultovaly blíže ke středu tabulky a hlavně po řadě proher kluci získali potřebné sebevědomí. S výjimkou třetí třetiny můžeme být spokojeni i s předvedeným výkonem.

No a v neděli 16.12. nás čekal soupeř z Kutné Hory, se kterým se také již utkali na jejich palubovce. První zápas rozhodli soupeři u sebe v nové hale až prodloužení a proto kluci měli o motivaci postaráno a chtěli soupeři porážku oplatit. Soupeř přijel ve značně obměněné sestavě. Zápas začal stejně úspěšně jako proti Bohemce a již ve třetí minutě jsme vedli 1:0. V první  třetině jsme byli jasně lepší a potvrdili jsme to dalšími dvěma trefami. Soupeř selhával v koncovce a pokud trefil zařízení, klečel v bráně opět naprosto spolehlivý Slavata. I druhá třetina pokračovala v duchu té první a skóre utěšeně narůstalo na naší straně. Až před půlkou zápasu se soupeř trefil poprvé po ojedinělé akci a pohotové střele na bránu. Pak soupeř v krátké době dvakrát po sobě fauloval a my jsme dostali výhodu dvou hráčů v poli, kterou jsme dokázali za jednu vteřinu využít střelou po standardní situaci. Když svítilo na výsledkové tabuli skóre 7:1, dostali kluci najednou pocit, že se ten zápas již nemusí dohrávat a soupeř hodí na hřiště bílý ručník.

Opak se stal pravdou. Soupeř změnil rozestavení na 1-2-2, zvýšil agresivitu v presinku a najednou jsme začali mít problém tento blok přehrát. Nejen že soupeř začal získávat míčky na naší polovině, ale zlepšil se i v produktivitě. Skóre po druhé třetině 7:3. Jak již psal o prvním zápase,  umíme i z jasného zápasu udělat drama. Soupeř v nastoleném trendu nepolevil a my v obraně kupili jednu chybu za druhou. Když na snížení soupeře odpověděl již svou třetí brankou Martin Mattes a ještě po něm se po důrazu trefil kapitán, zdálo se, že je po zápase. Soupeř ale během pěti minut dokázal třemi góly snížit a zápas zdramatizovat. My už jsme drama nepřipustili. Do prázdné branky na konečných 10:7 upravil Roman Školník a definitivně rozhodl o rozdělení bodů. Zisk šesti bodů nás katapultoval na sedmé místo v tabulce, ale s předvedenou hrou, zejména do obrany, moc spokojeni být nemůžeme. Děkujeme divákům, kteří přišli naše kluky podpořit.

Autoři: Kamil Sedlák a Miloslav Mattes