I kluci z Přípravy mají někdy svá trápení

Turnaj začal trochu netradičně, protože hned dva lidé byli postiženi nefunkčním budíkem a tak jeden trenér musel převzít roli rozhodčího a na střídačce si svoji premiéru odbyl dorostenec Lukáš Bárta.

V prvním zápase nás čekal jeden z těch lehčích soupeřů, který nebyl tak zkušený jako naši borci a tak jsme se velice brzy ujali vedení, které jsme postupně navyšovali a zápas jsme měli pod kontrolou. Přesto jsme však udělali několik chyb zejména v obraně, které však dokázal zachránit náš gólman Dominik a ač se nejednalo o Haška a šlo o jiný sport, nejeden divák by si je mohl zaměnit. Ve druhém zápase jsme měli dobrý útok, ale v obraně to bylo ještě horší než v tom prvním. Kluci soupeře podceňovali a chtěli jenom nastřílet co nejvíce branek dávat góly. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale obrana je zkrátka stejně podstatná jako útok a je třeba ji věnovat minimálně stejnou pozornost. Slovy klasika: „plácnout do balonu umí každej, ale odebrat ho čistě soupeři, to je kumšt.“ A i když Dominik svůj výkon zopakoval, možná ještě vylepšil, někdy se stalo, že se ho soupeřům podařilo prostřelit.

Třetí zápas o první místo a zároveň nejtěžší ze všech, byl proti Bohemce. Byl to dost napínavý zápas. První skórovala Bohemka, ale my vzápětí vyrovnali. Takhle to pokračovalo do stavu 3:3. Poté se Bohemce podařilo získat náskok o dva góly a bylo s námi zle. Kluci přestali hrát jako tým a snažili se stát hrdiny, kteří rozhodnou celý zápas, což končilo buď tím, že házeli balóny přes celé hřiště v zoufalé snaze vstřelit tak branku, nebo se snažili vykoupat všechny tři soupeře. Nic z toho bohužel nepomohlo a tak jsme z utkání odešli smutní. Pro kluky se ukázala jako největší překážka jejich vlastní hlava. První dva zápasy byly jednoduše v „suchém triku“ a my jsme tak vůbec nebyli připravení na třetí zápas, který bylo potřeba hrát na plno, ale my jsme bohužel hráli tak, jak nám stačilo v předchozích zápasech. Příště to bude určitě lepší :-) Přejeme všem klidné svátky a Vše nejlepší v novém roce

Autor: Tomáš Drašnar