Dorostenci dvakrát křížem

Poslední ligové kolo kalendářního roku 2018 zaválo dorostenecký tým do Kladna na tradiční BIOSku. Postupně jsme vyzvali domácí Kanonýry a následně Chodov. 

Před prvním zápasem jsme si ještě připomenuli první utkání s Kladnem, kde jsme i přes slušný výkon museli v závěru dotahovat brankové manko, jelikož nám příliš nefungovala obranná činnost. Kluci do zápasu nevstoupili moc dobře a soupeř byl výrazně aktivnější po všech stránkách. Kdyby chytající Kristián nepředvedl jednu z nejlepších letošních třetin, kdy pochytal minimálně 5 tutovek, mohlo být po zápase. Ve druhé třetině jsme konečně přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a začali srovnávat obraz hry. Třetinu jsme ale vlastním nedůrazem ztratili v poměru 2:3. Zápas tedy minimálně výsledkově kopíroval první vzájemné střetnutí a my jsme měli před třetí třetinou jednoznačný úkol – nenechat domácím výhru zadarmo. Ačkoli jsme byli v poslední části lepším týmem, dokázali jsme již jen srovnat slepeným gólem z hole Honzy Martínka. Ani závěrečná přesilovka o vítězi nerozhodla, a tak se oba týmy již podruhé rozešli smírně s jedním bodem na každé straně. 

V mezičase jsme zhlédli demolici Kobylis ze strany Tatranu, což zafungovalo jako velmi dobrý příklad toho, jak nechceme zahrát zápas s Chodovem.

V prvním vzájemném měření hned ve druhém kole jsme nebyli příliš důstojným soupeřem, když si kluci z Chodova spíše poklidně zatrénovali a nadělili nám solidní příděl. Druhý zápas ale vypadal poněkud jinak. Začali jsme velmi aktivně a důrazně, soupeř neměl příliš mnoho času na rozehrávku ani postupnou kombinaci. Po delší době jsme viděli skutečně odježděné utkání, kdy kluci nevypustili snad jediný souboj, hráli velmi zodpovědně a s chutí. Celý výkon podpořil výborným výkonem v brance tentokráte Dan. Zaslouženě jsme se také ujali vedení po zkušeném backhandu Járy Petráka. Soupeř před koncem třetiny stihl srovnat a v podobném duchu se nesla i třetina druhá.  Nejprve dvoubrankový náskok po gólech Tondy Ježka a Honzy Waldhausera (pokud se nepletu, tak střílel Míša Petráň a bude tedy chyba v zápise), na které ale soupeř znovu reagoval. V poslední periodě znovu strhnul vedení Tonda, soupeř opět srovnal, na což ale zareagoval Karel Petrák a poslal nás do vedení 5:4. Soupeř zvýšil tlak a stažení na dvě lajny přineslo kýžené ovoce, kdy nejprve došlo k vyrovnání, aby se následně velmi spornou brankou (nebo si řekněme rovnou, že sekera do gólmana v oblasti prsou by asi platit neměla :-) ) ujal poprvé v zápase vedení. Museli jsme reagovat hrou v 6, která přinesla asi 5 nebezpečných střel, výrazný tlak, a nakonec i potřebné srovnání. Waldy se dostal u brankoviště k téměř prázdné kleci, na což musel gólman Chodova reagovat faulem, za který byl nařízen nájezd. Ujal se ho Karel Petrák, který proměnil a přisoudil nám tedy bod. Řekl bych, že bod je spravedlivý pro obě strany a za předvedený výkon bychom kluky chtěli pochválit, byl to jeden z nejlepších zápasů, který jsme předvedli. 

Na závěr možná jen mírný povzdech nad kvalitou a zkušeností nominovaných rozhodčích, protože takhle špatné výkony jsem osobně už hodně dlouho neviděl. Budu doufat, že se jednalo o špatný den, protože v opačném případě si myslím, že výkony na nejvyšší dorostenecké lize by měly vypadat diametrálně jinak.

Díky všem za podporu v průběhu celého roku 2018 a za celý dorostenecký tým přejeme všem hráčům, rodičům, fanouškům i soupeřům klidné prožití svátků a úspěšný vstup do roku 2019.

Panthers Praha vs. Kanonýři Kladno 3:3 (online)

Panthers Praha vs. Florbal Chodov 6:6 (online)