C POWER stále na druhém místě

V neděli naše skvadra zavítala do Králova Dvora, kde měla odehrát zápasy proti TJ Sokol Kostomlaty n/L a Florbal Team Sokol Nebušice. Do města v Berounském okrese jsme přijeli bez některých základních kamenů naší sestavy. Vlivem nemoci nebo plnění jiných povinností na zápas nedorazili Khurny, Schürrle, Sovič a Kamil. Naopak roli posil zastáli Matěj Lubenský, Vítek Halamíček a David Volek. Do brány nastoupil opět Zeke.

V prvním zápase jsme tedy nastoupili proti celku z Kostomlat. Na začátku jsme tušili, že to nebude úplně snadný soupeř. Přeci jenom, kdo by chtěl jet na zápas více než 80 kilometrů a tam prohrát. Na počátku zápasu jsme měli pár šancí. Tu svou v 5. minutě využil Dalík, jenž nic nevymýšlel a raději propálil bezmocného brankáře (gratulace, jen tak dál). Do konce třetiny jsme však obdrželi dvě branky, z nichž byla minimálně jedna velmi smolná. Ve druhé třetině jsme se snažili dorovnat, ale nemohli jsme se pořádně dostat ke střele. Pěknými zákroky se blýskl Zeke, který stejně jako golman na druhé straně, za sebe nic nepustil. Druhá třetina tedy skončila bez branek. Do třetí vstoupil soupeř aktivněji než my a záhy jsme inkasovali další branku. Za stavu 1:3 jsme stále věřili, že soupeře ještě do konce třetí třetiny zlomíme. Ten ale stále dostatečně mařil naše útoky. Pravda, několika splálenými šancemi jsme mu to nestížili. Vlivem hry v oslabení jsme ve 42. minutě dostali bohužel branku na 1:4. Ani tak ale jsme nepřestali hrát a 15 vteřin před koncem vstřelil svůj druhý gólík v zápase Dalík. Konečné skóre tedy 2:4 a my jsme doufali, že druhý zápas, jak je naším dobrým zvykem, vyhrajeme. Po prvním zápase jsme se posilnili v místním bufetu. Musím ocenit zejména domácí limonádu.

Panthers Praha C POWER – TJ Sokol Kostomlaty 2:4 (1:2, 0:0, 1:2) | online

Záhy nás čekal náš druhý sok dne a to Nebušice. Ani přes jejich nižší dosažené příčky v průběžné tabulce jsme je nepodcenili. Chtěli jsme přivést domů alespoň nějaké body a to tedy 3. Zápas tedy započnul. Již ve 4. minutě jsme museli hrát oslabení. To nám však nevadilo a krásné sólo přes celé hřiště předvedl Štajn, který poslal před první tyčí přihrávku na Danečka a ten se nemýlil a skóroval. O minutu později ale přišlo srovnání stavu na 1:1. Tempo zápasu bylo opravdu vysoké a hrálo se dost nahoru dolu. V čase 11:11 soupeř skóroval a na chvíli jsme prohrávali. Tento stav ale zvrátil Vítek, který pohotovou střelou ze středu hřiště nedal brankáři šanci. O 14 vteřin později se prosadil opět, jako v prvním zápase, Dalík. Po první třetině byl stav tedy 2:3 pro nás. Věděli jsme však, že to bude boj. A taky že byl. Po druhém Vítkově vyloučení jsme dostali gól. Necelé dvě minuty po tom další a C POWER opět prohrávalo tentokrát 4:3. Necelou minutu před koncem přišlo srovnání z čepele Matěje. Do třetí třetiny se šlo opět za smírného stavu. Po pár minutách přišla kuriózní věc. Střela některého ze soupeřů trefila hned dvě tyče (tedy tyč-tyč-ven) a rozhodčí branku uznal. Po konzultaci s hráči a se svým kolegou však, naštěstí pro naše borce branku odvolal. Asi minutu po tomto incidentu nás opět poslal do vedení Štajn. Za 3 minuty přišla odpověď ve formě neomylné střely z první soupeře. Necelých 8 minut před koncem byl tedy stav opět vyrovnaný 5:5. O minutu a půl později zafungovalo trio Dalík – Štajn – Daneček a poslali C POWER do úzkého vedení 5:6. Zápas jsme nechtěli ztratit a proto jsme hráli velmi disciplinovaně. 3 minuty před koncem jsme dokonce hráli přesilovou hru a konec zápasu jsme si pohlídali a další drama už nedopustili.

Výkon v obou zápasech byl od hráčů velmi týmový. Za pochvalu stojí zejména výkon Dalibora, který našel střeleckou formu. Jako srdcař se projevil David Volek, jenž i s pochroumaným zápěstím odehrál oba zápasy.


Florbal Team Sokol Nebušice – Panthers Praha C POWER 5:6 (2:3, 2:1, 1:2) | online

Autor: Vašek Mudruňka