Starší žákyně mají letos odehráno

Poslední turnaj v roce 2018 sehrály Starší žákyně na Jižním městě v hale Jedenáctka.

V prvním zápase dne nás čekaly soupeřky z Black Angels, které jsme v posledním měření sil porazili na nájezdy. Dnes to ale byl úplně jiný zápas a my už po minutě hry tahali míček z naší klece. Zápas byl celou první půli vyrovnaný, naštěstí nás několikrát podržela Míša v bráně, na druhé straně jsme se naopak bohužel báli střílet. Věděli jsme, že zápas můžeme otočit, ale bez zvýšené četnosti střel to prostě nepůjde. Pět minut před koncem přišel navíc další zásah. Krátce po něm si soupeř vyžádal oddechový čas a my ho ihned napodobili, abychom si řekli potřebné pokyny pro hru v šesti. Ani z té jsme ale gól nevytěžili a soupeř naopak ještě navýšil do prázdné branky.

Druhé klání dne jsme sehráli proti Chodovu. Zápas nebyl ke koukání příliš atraktivní, my nehráli příliš pohledný florbal a Chodov se nás snažil napodobit. Zápas jsme neodbránili dobře, a tak jsme mohli pro změnu děkovat Terce v bráně za to, že jsme nedostali větší klepec. Oproti prvnímu zápasu jsme už se dokonce párkrát dostali k zakončení, ale znovu neúspěšně a opět nám nepomohla ani hra v šesti.

Poslední utkání dne jsme sehráli proti Mladé Boleslavi. Hned v prvním střídání jsme mohli dvakrát vsítit, ale nepovedlo se, a tak zase začal být lepší soupeř. Z naší hry se vytratila bojovnost i snaha hrát. Ta se dostavila až pět minut před koncem druhé půle, když náš jediný gól turnaje vstřelila Šárka.

Výkony nebyly příliš dobré a obrovským strašákem pro nás je jeden vstřelený gól za 72 minut hry. Do dalšího turnaje tedy máme na čem pracovat a snad se holky semknou a začnou po těchto zkušenostech dřít jedna za druhou. Největší pochvalu si zaslouží naše brankářky Terka s Míšou, které se snažily bránu zamknout na tři západy, ani to ale bohužel nepomohlo.

Děkujeme holkám, rodičům i ostatním fanouškům za celý rok 2018. Přejeme pohodové prožití vánočních svátků a budeme se na vás opět těšit v novém roce.

Autor: Dan Ježil