Muži E utrpěli dalších 6 bodů

Při sobotním poledni vyrazila početná družina Mužů E k dalším bojům do Králova Dvora. Soupeři z chvostu tabulky nám dávali pocit povinných šesti bodů, takže jsme jako vždy očekávali dramatická utkání.

Prní zápas proti rezervě Kobylis začal nadějně, byli jsme více na balonku, ale ne a ne se prosadit. Až v čase 7:17 se prosadil David Volek, asistenci zapsal po zhruba osmiminutové přítomnosti v hale Matěj Lubenský. Do konce třetiny jsme ještě o jednu branku odskočili, v druhé třetině ještě další 2 přidali a když po 14 vteřinách třetí periody po krásné akci celé formace do prázdné branky Martin Šáda zvyšoval už na 5:0, bylo o vítězi prakticky jasno. Zbytek zápasu už se jen tak dohrával, jedině nás může mrzet pár závarů v rozehrávce, díky kterým Kobylisy připravily brankáře Svobodu o čistý štít.

Druhý zápas začínal na nás v poměrně pozdních hodinách (15:50). Soupeřem nám bylo TJ Kyje, které je třetí od konce, tudíž by se dalo říct, že povinné tři body. První třetina nenabídla, krom dvou Panterských gólů z hole Lubenského a Nepraše, několika nahodilých pokusů soupeře a kolosálně zahozeného nájezdu v provedení Volka (omlouváme se servírce z občerstvení v hale za ohrožení života), nic zajímavého. Druhá třetina nabídla již poněkud vyrovnanější florbal. Šance byly na obou stranách. A gólmani museli předvádět alespoň nějaké zákroky. Hned na začátku třetiny jsme bohužel inkasovali, kdy soupeřovu střelu za záda Bicka srazil Ducháček. Chvíli na to nám soupeř nabídl přesilovou hru, kterou jsme trestuhodně nevyužili. Třetí třetina byla poměrně bláznivá a dala by se přirovnat k přestřelce (padlo 10 gólů). Za vyzvednutí z třetí třetiny stojí snad jen závary v obraně, které rezultovaly k třem inkasovaným gólům. Jeden padl při využité přesilové hře soupeře ihned ze standardní situace (jako již tradičně na bližší tyč). Následně krásná kombinace Šády s Lubenským, kteří si přihrávkami na jeden dotyk vyťukali tři hráče soupeře a první jmenovaný zavěšoval do prázdné brány, Drašnarův gól zpoza brány, a hattrick Nepraše.

Závěrem jen řekneme, že díky více odehraným zápasům podržíme přes Vánoce první flek.

Autoři: Ondřej Svoboda, Lukáš Bicek

Panthers Praha – TJ Kobylisy D 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)
Panthers Praha – TJ Kyje 9:4 (2:0, 0:1, 7:3)