Mladší žáci: Pod stromeček druhé místo

Poslední turnaj tohoto kalendářního roku zavedl naše mladší žáky do námi známé Stodoly v pražských Střešovicích, kde jsme měli postupně vyzvat tým Tatranu, Sparty a nakonec Chodova.

První zápas proti domácímu Tatranu byl velkou většinu času v naší režii – kontrolovali jsme balonek, dokázali soupeře dostat dostatečně pod tlak a na dlouhou dobu ho uzamkli na jeho polovině, kdy létala střela za střelou. Kluci výjimečně nebyli ještě v pelechu a každý metr na hřišti byl náš. Jediným negativem na předvedeném výkonu je trocha zbytečné zbrklosti a zmatkování v závěru zápasu. První výhra je naše. 

Jako další bylo na řadě již několikáté měření sil se Spartou, které hlavně v posledních dvou utkáních (včetně tohoto) mělo vyrovnaný průběh. Bohužel se nám v tomto zápase nedařilo tolik podržet balonek a hrát v klidu jako s Tatranem, a tak se hrálo nahoru a dolu. Naší zbrklostí jsme tvořili dost chyb, které naštěstí z velké většiny eliminoval Fanda a tím nám pomohl k těsné výhře 3:2. 

O první místo jsme se střetli s celkem Chodova, který měl cestu do finále o něco snazší a tím pádem mohl pošetřit trochu sil, což se mu vyplatilo. Soupeř těžil z rychlých protiútoků po našich nepřesnostech a předržování balonku. Jeho zodpovědné bránění nám dělalo problém s čímž souvisí to, že jsme se na góly dost nadřeli. Ani následná hra v šesti nám nepomohla ke snížení, naopak soupeř dokázal vsítit dvakrát do odkryté klece a pečetil výhru 7:3 ze svého pohledu. 

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu a přejeme klidné a pohodové prožití Vánoc. 

Autor: Dominik Hudec