Áčko po pauze ve formě: porazili Králův Dvůr

Muži A se už odebrali na vánoční odpočinek, protože v sobotu 15. prosince odehráli poslední letošní kolo (předvánoční zápas s Orkou si již předehráli v pondělí). V utkání po celou dobu vedli a došli si tak další sympatické výhře.

Svěřenci Lukáše Jenšíka, tentokrát již v jeho přítomnosti po návratu z rekonvalescence, dostáli pověst tzv. brejkového týmu a poctivých obranářů a utkání měli většinu času pod kontrolou a průběžně navyšovali skóre až na možná pro někoho nečekaných 5:1 v polovině utkání a už skoro začínali vzpomínat na nedávné časy, kdy většina zápasů měla takovýto průběh a zbytek zápasu byl pak v duchu pobízení soupeře k dotahování a výsledného slavného vítězství o jednou branku.

A to se nakonec také stalo, necelých pět minut před koncem T.B.C. dávalo při power-play na 5:4. Vítěznou branku pak dával David Kolář do prázdné, protože minutu a deset sekund před koncem Dvůr ještě snížil na konečných 6:5.

13. kolo Národní ligy: Panthers Praha – T.B.C. Králův Dvůr 6:5 (2:1, 3:1, 1:3) | online

Střely 20:25, Počet diváků 45, Přesilovky 3:0, využití 0:1, oslabení 0:0

Nejlepší hráči: Marco Lombino (Panthers), Jan Petrmichl (Králův Dvůr)

Komentář vedoucího družstva domácích Andrey Novákové: „Zaznamenali jsme celkové zlepšení, však je třeba se soustředit na utkání po celých 60 minut. Teď nás čeká volno, tak máme čas nabrat nové síly do dalších utkání. Děkujeme soupeři za zápas.“

Komentář trenéra hostů Michala Kuberta: „Heroický výkon v poslední třetině, bohužel na 13 lidí se dá špatně vyhrát.. Chyběl kousek. Repre pauza nám moc nepomohla, pokud se nezačne pořádně trénovat – nemůžeme pomýšlet na úspěch. Děkujeme soupeři za utkání a všem pořadatelům v hale.“