S Tatranem zase na kříž

Po reprezentační pauze naskočily do ligového kolotoče i naše #princezny a to vloženým 13. kolem, kdy jsme v derby přivítali doma v Hostivicích Tatranky. Minulé střetnutí na jeho půdě skončilo až naší výhrou v prodloužení a i tentokrát se očekával vyrovnaný zápas.

Do vedení jsme šli však my a to nečekaně brzo a nečekaně snadno, když střel Miklíkové brankářka Drbalová vyrazila a následně střílela Steinbachová tak šikovně, že nechala Miklíkovou zapsat se mezi střelce. Tatranky stihly srovnat, ale do šaten se šlo za stavu 2:1 a výkon byl z obou stran ne vyloženě špatný, ale ani jednomu týmu to nešlo podle jeho představ. Každý se snažil prodat to, co umí lépe, takže Tatranky rychlé sprinty a Panterky chytré ťukačky.

Druhá část patřila našim mladým soupeřkám, kdy v 24. minutě otočily dvěma góly na 2:3 a když ke konci třetiny zvyšovala Zabavská na 2:4, nevypadalo to vůbec dobře.

Třetí třetina naopak patřila domácím, které nejprve hned v začátku ustály přísné vyloučení Kučerové a pak v 47. minutě udeřili dvěma slepenými a navíc velmi hezkými góly, které od sebe dělilo jen sedm sekund. Nejprve již klasická hyper-kombinace po ose Zittová-Jelínková, na jejímž konci byla Steinbachová, proti které ještě Drbalová vystoupila, ale pak vytáhla Zittová svůj ultimátní bekhend (3:4) a hned po buly vyslala Slaná Florianovou a ta vymetla všechny pavučiny v růžku tatranské branky – 4:4!

Tlak domácích sílil, ale i hráčky v červeném měly možnost ještě brankově promluvit, i když v 55. minutě museli sáhnout po oddechovém čase, branka již nepadla a to ani v prodloužení, takže po delší době došlo k dovednostní soutěži v trestných stříleních, kdy domácí trenéři měli asi méně šťastnou ruku při výběru, než jejich střešovičtí kolegové, protože třetí série se ani nejela, protože stav 0:2 již nebylo možné zvrátit.

Aktuálně nám tedy patří sdílené 6. – 8. místo; spolu s Jičínem a Olomoucí máme shodně 18 bodů a lepší zápasy zatím. S Tatranem, která je nyní o tři body za námi máme tedy bilanci naprosto vyrovnanou, oba týmy dokázaly ten druhý na jeho hřišti porazit za dva body, Tatran dal venku víc gólů, ale na to se tady nehraje.

V neděli čeká všechny týmy další kolo, které tabulku zase o něco více vyjasní a naše holky budou bojovat o vylepšení dlouhodobé bilance v dalším derby, tentokrát s FbŠ Bohemians. Hraje se v v neděli 16.12. 17 hodin na Děkance.

13. kolo Extraligy žen: Panthers Praha – Tatran Střešovice 4:5 pn (2:1, 0:3, 2:0, 0:0, sn 2:0) | online

Nejlepší hráčky: #30 Kristýna Horňáková (Panthers), #20 Monika Zikmundová (Tatran)

Komentáře trenérů:

Trenér hostů (Pavel Skazko): „Dnes byla ze začátku utkání na obou týmech znát 14ti denní pauza. Troufnu si ale tvrdit, že jsme byli po většinu utkání o něco lepším týmem. Projevilo se trochu, že máme mladý a ne ještě úplně zkušený tým + vynikající brankářka domácích. Děkujeme soupeřkám za utkání.“

Asistent trenéra domácích (Daniel Škvor): „Souhlasím s kolegou, nerozehranost byla znát, výkon ze třetí třetiny stojí za dobré slovo, ale v první a druhé části jsme hráli nedobře a trápili jsme se a jen díky tomu, že to soupeř nebyl schopen potrestat, jsme zápas v tu chvíli neprohráli. Díky všem za zápas.“