Muži se po pauze vrátili vítězně

Hned první den po skončení domácího MS se naši Muži rozhodli skočit zpět do ligového kolotoče a ukázat, jak jim pauza prospěla. Byla to i dohoda s naším soupeřem z Čelákovic, že si vzájemné utkání předehrajeme a o čtvrté neděli adventní se už budeme věnovat jiným věcem, než oblíbenému florbalu.

O pořádání jsme se podělili jako staří známí, co si musí pomáhat, takže se hrálo na půdě soupeře, ale v našem azylu v Hostivicích a k pořadatelskému stolku zasedli sekretáři obou oddílů. Nutno zmínit také to, že náš hlavní kouč tou dobou trnul na mobilu v nedaleké nemocnici, kde se zotavuje po plánovaném zákroku, který kluboví lékaři nenaplánovali náhodou právě na pauzu při domácím šampionátu.

Do utkání vstoupili borci v červeném však velmi vlažně a prvních deset minut to vypadlo, že nebudou schopni Orce vytvořit ani tréninkového partnera, protože poměr střel byl 9:0 v náš neprospěch. Druhá možnost pak byla, že toho kluci z východního předměstí metropole budou litovat, ale jasné nebylo nic. Tyhle paradoxy známe dobře z druhé strany, takže nás vůbec nepřekvapilo, když jsme po tomto drtivém tlaku otevřeli skóre naší úplně první střelou, která vlastně ani tak úplně plnohodnotnou střelou nebyla. Soupeři jsme pak nabídli srovnání zajímavým způsobem, když jsme z možnosti přesilovky vytvořili přesilovku soupeře 4 na 3.

Hned v úvodu druhé části udeřil dvěma góly obrozený střelec Martin Kalous a soupeř začal být nervózní a momentum zápasu se překlopilo na stranu domácích Panthers, v tomto zápase však v pozici hostů. Přesilovku naši borci nevyužili, ale ani si ji nezkomplikovali, nicméně chvíli po návratu do hry 5 na 5 Orka využila úder z rohu. Na to jsme ale reagovali nejlépe, jak to šlo po dobře sehraném protiútoku se střelou z poloviny hřiště prosadil mladý obránce Dominik Hudec.

Třetí perioda pak zdobilo nasazení z obou stran a šance střídala šanci, ovšem produktivnější byli naši hoši, na 2:5 zvyšoval mladý střelec Lombino, borci z Orky měli lepší práci v předbrankovém prostoru a dvakrát se jim z něj podařilo snížit a za stavu 4:5 šel na trestnou na 5 minut kapitán Jirka Ptáčník a to byl klíčový moment – tedy spíš to, že Orka s nabídnutou přesilovkou naložila celkem mizerně, bránění borců v červeném bylo srdnaté a ještě navíc šli na dvě minuty taky do čtyř a nebyl to nikdo jiný než náš známý Sebastian Jakob. Při hře 4 na 4 pak dovršil hattrick hráč zápasu Martin Kalous (4:6). Orka pak do našich zavřených vrat bušila, ale ke snížení se dostala až v přesilovce 6 na 4 půl minuty do konce a ve zbylém čase už jen Kolář pojistil do opuštěné Pezlovy klece a zrodila se tak výhra po čtyřech kolech bez bodu nad aktuálním lídrem tabulky.

předehrávka 14. kola Národní ligy: ASK Orka Čelákovice – Panthers Praha 5:7 (1:1, 1:3, 3:3)|online

Poměr střel Orka 43, Panthers 24, přesilovky 4:3, využití 2:0, oslabení 0:0

Nejlepší hráči: Petr Němeček (Orka), Martin Kalous (Panthers)

Komentář trenéra domácích Šimona Zmátla: „Bohužel na držení míčku a počet střel se nehraje. Absolutně jsme vyhořeli v koncovce. Blahopřejeme domácím, kteří srdnatě bojovali, skákali do bloků a udělali maximum, aby získali tři body. Hra na brejky se jim dnes maximálně vyplatila.“

Komentář vedoucí družstva hostů Andrey Novákové: „Po prospané první třetině jsme ukázali sílu a konečně jsme plnili pokyny a po delší době získáváme zasloužené tři body, díky všem za zápas.“