Zlepšující se výkony elévek stačily na čtvrté místo

Poslední listopadovou neděli čekal naše nejmladší holčičky domácí turnaj v Rudné.

První zápas s Bohemkou nám začal až v příjemných 11:00. Holky, trenér i fanoušci tudíž dorazili do Rudné řádně odpočatí. Bohužel s tím si náš soupeř příliš nelámal hlavu a v poklidu přes nás přecházel a vytvořil si pohodlný náskok, který nebyl větší jen díky famózní Káje v bráně. O půli jsme si k výkonu řekli vše potřebné a rázem z nás byl úplně jiný tým. Hra byla vyrovnaná a to jak v nasazení, šancích tak i gólech. Bohužel Bohemka měla na své straně onen náskok z první půle, i tak za bojovnost v druhé půli si ale holky zaslouží velikou pochvalu.

Naším dalším protivníkem byla Sparta, která nás dokázala na minulém turnaji porazit a my jí to chtěli náležitě vrátit. Hned od počátku klání nám do branky soupeře padlo vše co mohlo a tak holky navyšovaly svůj náskok jak se jim zachtělo. V duchu toho, že vedeme, jsme si chtěli ve druhé vyzkoušet různé situace, protože právě teď k tomu byl prostor. Ačkoli z gólového hlediska už to nebyl takový válec jako v první části, tak jsme dokázali předvést i některé hezké kombinace a to pro nás bylo důležité.

Poslední utkání proti Tatranu bylo boj o každý míček a centimetr hřiště hned od začátku zápasu. Hra i náskok se přeléval z jedné strany na druhou. Střešovický klub byl o poločase o jeden gólík před námi. To ale nic neznamenalo, protože holky byly odhodlané s tím něco udělat a tak pokračovaly v bojovném výkonu. Bohužel ani ten na výhru nestačil, ale podle názoru trenéra šlo o nejlepší výkon na turnaji.

Holky předvedly lepšící se výkony, na kterých se dá do budoucna stavět. Děkujeme Káje, Ádě a Aničce za to, že se zhostily role brankářky. Také děkujeme rodičům a budeme se na vás znovu těšit po reprezentační přestávce.

Autor: Dan Ježil