Elévové C vybojovali na domácí půdě zlaté medaile!

Teprve podruhé za dobu fungování elévského céčka dosáhli malí Panteři až na vrchol. Na Radlicích předvedli zodpovědnou a obětavou hru, která i přes infarktové závěry nakonec vedla až k nejvyšší příčce a postupu do vyššího koše!

Šestice statečných dostala na úvod tři hlavní úkoly, které zejména na začátku zápasu se Šestajovicemi plnila do puntíku a zaslouženě odskočila do pohodlného náskoku. Soupeř si s námi moc nevěděl rady a když už náhodou prošel až před bránu, stál mu v cestě Sam Perlín, jenž nás držel prakticky celý turnaj nad vodou. Šestajovice dokázaly dvěma šťastnými góly snížit až v samotném závěru, to už ale malí Panteři vesele slavili první výhru dne.

Ve druhém zápase nás čekala Boleslav vedená superligovým Tadeášem Chroustem a už od úvodního buly bylo znát, že to je trochu jiný kalibr. Černí nám během chvilky utekli do třígólového náskoku, kluci však nesložili zbraně a postupně začali ztrátu dotahovat. Ve druhé půli se nám podařilo celkové skóre nejen dotáhnout, ale i otočit a naopak jsme to byli my, kdo si vypracoval dvoubrankové vedení a výborným plněním zadaných úkolů jsme drželi Boleslav daleko od Sama. Toho v jednu chvíli musely zachraňovat i tyčky (které padly dvě za sebou v rozmezí asi půl vteřiny), smolný gól na konci ale ještě našeho soupeře dokázal dostat do hry. Vyrovnávací branku už nicméně přidat nedokázal a špunti v bílém mohli oslavit druhý postup do finále v řadě.

V tom minulém proti Tigers nezachytili začátek a nepovedlo se jim to ani tentokrát proti Wizardům. Černokněžníci odskočili do dvoubrankového vedení, to jim ale vydrželo jen chvíli. Prakticky celý zápas to byla přetahovaná na obě strany, v náš prospěch ale hrál jednak výborně chytající Sam, druhak pak to, že jsme si na rozdíl od soupeře mnohem lépe obsazovali volné hráče a měli tak míček na hokejce podstatně déle než on. Postupně jsme si dokázali vypracovat těsný náskok, který jsme v závěru při náporu Wizardů k velké radosti Vojty Bavora bránili udržovací taktikou za naší brankou. Infarktové chvíle Panteři nakonec zvládli a zaslouženě slaví teprve druhé zlato za poslední rok!

.

Byly tam drobné bolístky, jako třeba vytrvalé koukání do země místo před sebe, kluci ale zaslouží velkou pochvalu za to, jak celý den plnili zadané úkoly a nepoložily je ani nevydařené začátky svou zápasů. Jelikož to byl poslední podzimní turnaj, dalo by se říct, že si zlato nadělili pod stromeček. :-) Stejně tak si nadělili i postup a rodiče dozajista ocení, že zároveň s tím se místo do Kutné Hory v první jarní kolo pojede „jen“ do Šetsajovic. Děkujeme za vytrvalou podporu po celý turnaj a budeme se těšit po Vánocích!

Panthers Praha C – Sokol Šestajovice :-)
Panthers Praha C – Florbal MB :-)

Panthers Praha C – Wizards :-) (o 1. místo)

Autor: Paučis