Dominance elitních elévů!

V sobotní dopoledne se naše nejmladší naděje vydaly do nedalekých Černošic, kde je čekal další turnaj v nejvyšším koši, tentokrát však pod netradičním trenérem.

Do prvního zápasu proti Unhošti jsme vstoupili velice dobře. Už od prvních chvil jsme si dokázali vytvořit několik slibných šancí a tím se rychle dostat do vedení. Bylo nás plné hřiště až do chvíle, než jsme nechali soupeře snížit a dát mu naději. Apel během přestávky byl jediný a jednoznačný – hlídat si pořádně každý svého hráče a především dva nejlepší hráče soupeře. Jak se řeklo, tak se stalo. Kluci zodpovědně bránili a pomáhali skvěle chytajícímu Jóňovi. Postupně jsme dokázali soupeři odskakovat a zvyšovat náš náskok a dovedli jsme zápas do vítězného konce.

S krátkou odmlkou nás čekal zápas druhý proti papírově slabšímu soupeři, proti marťanům z Černošic. V tomto zápase kluci od začátku plnili pokyny, které jsme si stanovili po prvním zápase a před zápasem druhým. Obsazování hráčů a hra do obrany byla od začátku jasně lepší, o čemž taky vypovídají pouze 2 obdržené góly. Co však nebylo tak dobré oproti prvnímu zápasu byla hra do útoku, chybělo nám uvolňování do volného prostoru a chladná hlava při finální přihrávce, či při zakončení. Kluci si však nakonec pro pohodlnou výhru dokráčeli a mohli se těšit na finále.

Ve finále nás vyzval soupeř z Kladna, který měl podobně jako my suverénní výsledky z předchozích zápasů. Dala se tedy čekat vyrovnaná bitva o každý metr na hřišti. Opak byl ale pravdou, byli jsme to my koho bylo plné hřiště a kdo určoval tempo a průběh zápasu. Kluci si z předchozích zápasů vzali všechny rady k srdci, zodpovědně plnili pokyny minimálně na 100 % a s chutí si zastříleli, až se gólový příděl zastavil na číslovce 13. Podtrženo sečteno – výhra ve finále a naprosté ovládnutí turnaje.

Kluky bych chtěl moc pochválit za předvedené výkony, které postupně gradovaly až dosáhly té nejvyšší úrovně. Celý turnaj byl parádně odmakaný!

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu a těšíme se zase příště!

Autor: Dominik Hudec