Přátelské utkání s australskou reprezentací

V pátek večer se naši borci utkali v přátelském utkání s reprezentačním výběrem Austrálie, který má v naší domácí hale v Hostivicích soustředění před blížícím se domácím mistrovstvím světa.

Do utkání vstoupili naši borci aktivněji a sebevědoměji, jenže po zhruba úvodní desetiminutovce a hubeném vedení 1:0 přišlo nejprve z přesilové hry a poté i otočení na 1:2 a náš tým ztratil na dynamice a hlavně přesnosti a nedokázali jsme projít přes precizní obranu protinožců. V týmu klokanů jsme mohli vidět, kromě několika naturalizovaných švédů i dva nám dobře známé bratry Gärtnery, kteří byli nejvýraznějšími postavami soupeřova týmu a svou chytrou hrou a pokrytím míčku nám mohli a měli být inspirací. Zuby jsme si vylámali na obou brankářích Australanů a další naše těžce vypracované šance jsme nebyli schopni namířit do branky. Sedmdesátka zvědavých diváků pak tedy přihlíželo hlavně bitvě o střední pásmo, kde bylo hodně často i řetězových ztrát míčků – častěji však z našich hokejek a soupeřům toto stačilo k výhře 3:5.

Nejlepším hráčem soupeřova týmu byl David Gärtner, za naše barvy pak Marco Lombino, který byl nejvíce vidět celý zápas a rozjel nejhezčí akci zápasu, kdy Markovi Mochanovi připravil snadnou pozici. Závěrečnou dodatečnou sérii pěti nájezdů jsme pak vyhráli 3:2 a nezbývá, než soupeři poděkovat za prověrku a popřát mu hodně štěstí v utkání na MS v divizi B, kde se v základní skupině utkají postupně s Estonskem, Polskem a Thajskem.