Terka Vlková: V Panthers se mi líbí hodně. Nelituju, že jsem sem přišla.

Dalším turnajem, tentokrát na domácím kluzišti, pokračovala liga první rezervy žen. V prvním zápase, kde za trenéra Danečka suploval Gigi, holky nezvládly zápas s Novým Strašecím. Ve druhém zápase ale zvládly dramatickou koncovku s Plzní a za turnaj tedy berou tři body. Jak turnaj probíhal, se dočtete v rozhovoru s mladou a nadějnou obránkyní Terkou Vlkovou. 

Ahoj Terko, jak bys zhodnotila zápas s Novým Strašecím?

Zápas s Novým Strašecím byla pro nás taková rozcvička. První dvě třetiny jsme s nimi sice držely vyrovnané skóre, ale na hřišti soupeřky byly lepší a aktivnější. My jsme se zase trápily trefováním brány, a tudíž i koncovkou, která nám poté chyběla. Třetí třetina byla pro nás osudová, soupeřky nám vstřelily dva rychlé góly. U nás se projevila nervozita a nepřesnost na balonu, chtěly jsme rychle dorovnat. Ke konci třetiny jsme se snažily něco s výsledkem udělat, Gigi odvolal Marušku z brány a šly jsme do šesti. Bohužel toho využilo spíš Strašecí a dalo nám gól do prázdné brány. Pak se s tím nedalo už nic dělat.

Ještě na konci 2. třetiny jste vedly o jednu branku, ale během 3. třetiny jste o vedení přišly. Proč myslíš, že jste si vedení nepohlídaly?

Myslím, že jsme byly na hřišti až moc roztěkané a nebyly si schopny normálně přihrát. Často byla situace, že nám soupeřky utekly a šly do brejku. Podle mého jsme nebyly dostatečně důrazné, a i to vedlo k ztrátě vedení. Nicméně doufám, že příště chyby napravíme a budeme vítězem my.

Jak bys zhodnotila zápas s Plzní?

Řekla bych, že jsme s Plzní odehrály vcelku vyrovnaný zápas. Je sice pravda, že soupeřky byly o něco běhavější, ale jejich tempo jsme dohnaly. V první třetině nás rozhodně nakopl gól, co dala Raky. Další pak přidala Hanka na začátku druhé třetiny a od toho se pak odvíjel zbytek zápasu. Byly jsme důrazné před bránou a blokovaly střely. Akorát nás ve třetí třetině čekala menší překážka a tou bylo pětiminutové oslabení. I přesto, že jsme v něm obdržely gól, bojovaly jsme do konce. Zápas bych hodnotila kladně a jako odměna byly tři body, které si myslím jsou zasloužené.

Plzeň na nás v tomto zápase vyrukovala s velmi vysokým pressingem. Jak jste si s tím poradily?

S jejich pressingem jsme ze začátku měly problém. Poté nám Dan řekl, jak to máme vyřešit. Snažily jsme se to hrát hlavně přes střed a prohazovat míček dopředu.

Zápas určitě ovlivnilo sporné pětiminutové vyloučení Terky Pluhařové, ve kterém jste dostaly jednu branku. Jak jsi celou situaci viděla ty a jak myslíš, že jsme dlouhé oslabení zvládly?

 Bohužel to, co pískne rozhodčí, s tím nikdo nic neudělá, takže jsme se musely sebrat a dát do pětiminutového oslabení všechno. Myslím si, že se nám to povedlo. Sice jsme asi v posledních dvou minutách oslabení dostaly gól, ale 5 minut je dlouhá doba a prostě nám to tam od nich spadlo. To se stane. Mně osobně se líbila bojovnost všech holek.

A teď poslední otázka. Přišla jsi do Panthers s pražského týmu Wizards. Jak se ti zatím v klubu líbí?

V Panthers se mi líbí hodně. Nejvíc se mi líbí, že můžu hrát jak za Juniorky, tak za Ženy B. Je tu jiný režim než ve Wizards, ale zvykla jsem si a jsem tu spokojená. Nelituji, že jsem sem přišla. Mám zas motivaci se ve florbalu zlepšovat a baví mě to tu.

Panthers Děkanka Praha B vs. TJ Sokol Nové Strašecí – 4:6
FBŠ SLAVIA Plzeň B vs. Panthers Děkanka Praha B – 2:3