Druhá ženská rezerva si z turnaje přivezla 4 body a kartu

Další turnaj druhé ženské rezervy se odehrával v nafukovací hale na Stodole, kde byla zima jak na Sibiři, ne-li větší. I tak se hráčky musely připravit na nadcházející zápasy, a tak na zahřátí svalů byl kladen velký důraz. Velké překvapení pro nás bylo, že v lize, kde se hraje 3+1, se rozhodčí rozhodl vylučovat, do přesilovek 3 na 2, místo běžného trestného střílení.

V prvním zápase nás čekal slabší soupeř, alespoň to tvrdilo skóre a ligová tabulka. Ze začátku jsme se ujali vedení my. Ale soupeře to neodradilo a v druhé polovině nás dotáhl, díky už dříve zmiňovanému oslabení, a pak si udělal dokonce i jednobodový náskok, který jsme vzápětí dokázali dotáhnout. A tak zápas skončil remízou a my si z něho odnášíme pouze jeden bod.

Druhý zápas byl proti soupeři, jenž se držel na vrcholu tabulky, tudíž jedno místo před námi a my ho chtěli sesadit. Byl to celkem napínavý a vyrovnaný zápas. Vše se ale změnilo poté, co při souboji o balón jedna z našich hráček ošklivě dopadla na mantinel a začala se svíjet v bolestech. Rozhodčí ale odmítl přerušit hru i potom, co soupeřky přestaly hrát a radši nám daly balón, místo toho si tvrdohlavě stál za svým a snažil se naší kapitánce, která po něm chtěla, aby přerušil hru, svými argumenty podložit svůj výklad pravidel. To už ale naše kapitánka nesnesla a šla pomoct zraněné hráčce, čímž rozhodčí okamžitě reagoval pětiminutovým trestem a ČK1 za nesportovní chování. Zbytek zápasu jsme převážnou část hráli v oslabení a i když to bylo oslabení 3 na 2, kdy v sestavě dvou hráčů nejde pokrýt dostatečnou část pole, tudíž je to velké oslabení oproti ostatním jako je 5 na 4 nebo 4 na 3, si naše hráčky vedly skvěle, ale soupeře už jsme dohnat bohužel nezvládli.

Třetí zápas se už konečně nakláněl na naší stranu. První kontaktní branku jsme vstřelili my a i když soupeřky po chvíli vyrovnaly, tak jsme jim dokázali zase o pár bodů odskočit. A tak i přes tvrdé zápasy vezeme domů body.

Tímto děkuji všem hráčkám za hru a také všem fanouškům za podporu.

Tatran Střešovice C vs. Panthers Praha C – 6:6
FBC Pitbulls Kolín: Pitbullky vs. Panthers Praha C – 7:2
Florbalová akademie MB D vs. Panthers Praha C – 3:5

Autor: Tomáš Drašnar