Pančovaný C POWER v Hlubočince válel!

V neděli se měl tým Mužů C sejít k dalším zápasům v hale Hlubočinka. Tým potkala velká marodka a řada omluvenek, takže se muselo doplňovat borci z ostatních soupisek Panthers. Jeden flek do desetičlenného kádru se doplnil v sobotu v pozdních nočních hodinách v jakémsi neznámém baru. Nutno podotknout, že nás doplnili tak kvalitní kluci, že by náš tým posílili, i kdyby zrovna náhodou z toho baru i přišli. Naopak nepřišel mladík Najvárek, který si nechal v práci telefon, tak mu neměl kdo připomenout, že hraje. Místo toho byl dodatečně na druhý zápas povolán po dlouhé noci Roman Školník s doprovodem, do sestavy se dostal i další mladík Martin Doležal, legendy Lukáš Pokorný a Matěj Lubenský a po zranění se vracející Petr Kölbl, který pak v hale nechal svojí zbrusu novou hokejku #šulda. Naštěstí ale v Hlubočince a v Kostomlatech jsou ještě dobří lidé a jeho pomocnici mu schovali #dikyvsem! Předchozí sérii tří proher neudržel ani trenér, takže jsme do zápasů šli pod vedením sekretáře Štěpána a samozřejmě jsme stihli ještě paralelně odehrát i velký turnaj v pokeru!

Autorem reportu je tentokrát Fíla Cajthaml

Panthers Praha C POWER – Olymp Florbal B 9:6 (3:1, 4:3, 2:2) online

V ranním zápase nás čekal soupeř, se kterým jsme sehráli loni dvě vyrovnaná a kvalitní utkání, a to samé se očekávalo i nyní. Rada starších pro nás tentokrát neměla žádný tip v podobě „Pozor na Jardu Hlavatýho, 37 let, loni 84 bodů, vynikající hráč“. Což já osobně si vykládám tím, že soupeř bude mít spíše mladší a o to rychlejší hráče. Rada tedy zněla dát jako první gól. Toho se ujal Poky už ve druhé minutě, čímž odstartoval bodové hody první lajny, které pokračovaly po zbytek dne. V celém zápase pak vyrovnaný stav svítil na tabuli jen pár minutek, a byť rozdíl ve skóre nikdy nebyl příliš výrazný, tak bylo cítit, že si vedoucí stav hlídáme a jdeme si za vítězstvím.  Jediná těžší pasáž byla za stavu 7:4 a v situaci, kdy jsme přes 10 minut nedali branku. Klid nám přidal gólem roku Štajn, který v jasné šanci promáchal vzduch holí, míček ho trefil do nohy a odrazil se do odkryté branky.

Panthers Praha C POWER – Sokol Benátky n/J 11:2 (3:1, 2:1, 6:0) online

Následoval soupeř z Benátek, kde už jsme si vyslechli radu typu „Ondřej Šulc, číslo 9, střílí ze všeho a (nejen) letos má spoustu bodů“. Taky jsme se dozvěděli, že soupeř je trochu „hokejovější“, budou běhat a hrát tvrdě. Tempo zápasu této analýze odpovídalo a opět jsme také splnili pokyn vstřelení první branky. Venca pak ověřil, jestli je skutečně ten Šulc tak nebezpečný, tím, že ho vyzval svojí nahrávkou přes střed. Šulc potvrdil slova starších a neomylně vsítil. Opět to však byl jediný a krátký remízový stav v tomto zápase. Dále jsme už totiž sázeli góly jen my s jedinou další výjimkou Šulce z přesilovky. Zejména třetí třetina už byla díky upadajícímu morálu soupeře až exhibiční. Hattrick si připsal Školník a Daneček si připsal góly dokonce čtyři. Všechny ve stylu „sem si stoupnu, počkám, až mi to Poky nebo Štajn naservíruje a pak to tam napálím“. Tomu odpovídá i stav bodů Pokyho 0+4 a Štajna 1+3.

Body si nasbírali na turnaji úplně všichni hráči z pole s výjimkou nulometa Fíly. Rozdělovalo se celkem 38 bodů mezi 10 hráčů. To už pokouší statistickou pravděpodobnost… Nutno ještě závěrem jako poděkování posilám podotknout, že nehonily jen naivně body, ale hrály zodpovědně po celém hřišti. Rychlé návraty do obrany, důraz v soubojích, skvělé náběhy při rozehře, prostě paráda. 😊