Střelecké trápení Mladších B

V téměř dvojnásobném počtu než posledně vyjeli do Kunratic Mladší žáci B, kteří se víc než se soupeři tentokrát prali sami se sebou. Střelecká bezmoc nakonec vyústila v konečné páté místo.

Přitom úvodní rozchytání vypadalo tak, že to budou proti Kladnu gólové hody. S úvodním hvizdem ale jako když sekne bičem a my z herní převahy nebyli schopní vytěžit nic víc, než střely do gólmanova pupku. Kanonýři sice rozhodně nedostáli svému jménu, dokázali nás s trochou nadsázky nicméně vyškolit v produktivitě – jednu soupeřovu střelu jsme si do brány srazili sami, tu druhou nám modří dali po chybě v obsazování hráčů. V závěru náš velký tlak gradoval, stačilo to ale nakonec jen na jednu trefenou štangli. 0:2.

V podobném duchu se nesl i zápas s pořádajícími Wizardy. Aktivita a držení balonu bylo na naší straně, góly na té opačné. Krátce po začátku druhé půle navíc soupeř odskočil do třígólového vedení a my se spíš než na florbal začali soustředit na milion věcí okolo. Nakoplo nás až nesmyslné vyloučení, které krásným gestem fair-play otočili trenéři Wizardů. Po téměř 37 minutách hry se konečně trefil Šíma, při hře bez brankáře 6 vteřin před sirénou ještě na rozdíl jednoho gólu snížil Sam. Na vyrovnání to sice nakonec nestačilo, z kluků ale konečně spadlo nepříjemné břemeno. Za druhý poločas ale jinak moc chválit nemůžeme.

dav

Po víc jak tříhodinovém čekání jsme vyběhli v souboji o sestup (symbolický, neb příští kolo stejně pořádáme o patro níž) proti Chodovu. První půlka se podobala oběma dopoledním špílům s tím rozdílem, že díky Šímovi jsme se konečně dostali do vedení. Družstvo soupeře vedené taktikem Podhárským se dostalo k minimu šancí, z jednoho zbloudilého protiútoku chvíli před pauzou ale dokázalo srovnat poté, co si ani pět borců v bílém neporadilo s neposlušnou skákající mičudou.

Poslední poločas dne nakonec nabídl čtyři zasloužené fíky, tři z nich dal Ondra, další přidal Sam a to jsme ještě dalších přibližně tisíc šancí spálili (zdravíme Kubu Nového, jenž potvrdil pověst největšího dřeváka na jih od Novodvorské). Odevzdaný Chodov se nedostal k ničemu, naopak si jeden gól ještě málem sám dal. Na závěr náročného dne jsme vyhráli 5:1 a symbolicky odvrátili sestup.

.

Příští turnaj hrajeme skoro za měsíc doma v Hostivivích, do té doby musíme vypilovat spoustu drobností, střelbou počínaje, správným střídáním konče. Kluci sami viděli, že kdyby se dobře vyspali a měli průměr vyšší než půl gólu za poločas, tak klidně můžou hrát o postup. Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit příště.

Panthers Praha B – Kanonýři Kladno :-(
Panthers Praha B – Wizards :-(

Panthers Praha B – Florbal Chodov :-) (o 5. místo)

Autor: Paučis