Princezny znovu nestačily lepšímu soupeři

11. kolo Extraligy slibovalo zajímavý zápas  a souboj šelem – domácích Panterek a Tygřic z Jižního Města a toto očekávání se dokonce v úvodních deseti minutách stalo skutečností.

Rychlý nástup do zápasu a aktivní hra obou týmů slibovaly hodně gólů, což se nakonec stalo, ale padalo to většinou jenom do té naší. Ve dvanácté minutě přišly dva slepené góly a vlastně to bylo to, co zápas paradoxně zlomilo. Od té doby šel výkon našich slečen rapidně dolů a na obzoru nebyl žádný zázračný návrat do zápasu jako s Vítkovicemi. Korekce z naší strany přišla až v poslední minutě druhé části, sice z o to krásnější akce, kdy Barbara Jelínková skvěle zamotala hlavy soupeřkám na středu hřiště, vyslala rozběhlou Zittovou a ta předložila Slané, číhající před odkrytou brankou. To už ale soupeřky skórovaly pětkrát.

Druhá třetina byla bohužel podobná, nepomohlo ani vystřídání našich brankářek a skore po 40. minutách bylo hrozivých 2:9 a zbývalo tedy jen do třetí třetiny jít s úmyslem, něco s výsledkem udělat, což se povedlo nakonec jenom z malé části.

Celkově jsme ale předvedli slabý výkon, který kvalitě soupeře nestačil a to i přesto, že na naší straně bylo mnoho pěkných šancí, ale prostě a jednoduše nám to trvá dlouho a nevíme si rady se situacemi, kdy jsme pod tlakem nebo nás neposlouchá míček. Soupeři jsme to opět hodně ulehčili a on dokázal hrát velmi jednoduše a účelně.

11. kolo Extraligy žen: Panthers Praha – Ivanti Tigers Jižní Město 4:11 (1:5, 1:4, 2:2) online | stream

Nejlepší hráčky: #9 Kristýna Vranová (Panthers) – #92 Eliška Chudá
Poměr střel 21:39
Počet diváků 50

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): „Začátek zápasu slušný, ale zbytek první a celá druhá část mizerná, až ve třetí to stálo za pochvalu, ale bohužel jsme dnes soupeři nestačili. Díky všem za zápas“.

Komentář trenéra hostů (Markéta Šteglová): „Začátek utkání byl vyrovnaný a zvládli jsme ho, nevím už jestli díky naší skvěle chytající brankářce nebo soupeřově nemohoucnosti no a pak to už šlo samo, ale bylo to bez tempa. Děkujeme soupeři za utkání“.