Návrat starších žáků do 1. koše odložen

Po sestupu z 1. koše čekal starší žáky A boj o postup zpět mezi elitu své věkové kategorie. Kluci si vyzkoušeli všechny druhy výsledků a v boji o jedinou postupovou příčku padli.

Los byl k áčku tentokrát časově velmi mírný a první zápas jsme hráli až v 11:30. Nečekal nás však jednoduchý soupeř, kterým bylo nám dobře známé Kladno. Již před turnajem jsme tušili, že to bude boj o každý kousek hřiště a pozor si budeme muset dát hlavně na soupeřovy dobré individuality. Bránění se nám na začátku zápasu dařilo a soupeře jsme do šancí pouštěli pouze sporadicky. Naopak my jsme v 9. minutě odskočili už do vedení 2:0 a vše vypadalo na poklidný průběh zápasu. Do konce prvního poločasu se však soupeři podařilo také dvakrát skórovat a přestávková porada se tak odehrávala za stavu 2:2. Druhý poločas jsme začali ještě lépe, než ten první a už za dvě minuty upravoval Míša Petráň na 4:2. Úkol zněl jasně: ubránit výhru a přidat nějaké branky. Na hřišti se nám ale přestalo dařit a soupeř nejen vyrovnal, ale následně dokonce otočil zápas na 4:5. Vrhli jsme se tedy do útočení a po timeoutu se nám podařilo zásluhou Máry Urbana vyrovnat. Další branka už nepadla a rozešli jsme se s Kladnem smírně 5:5.

Ve druhém zápase nás čekal soupeř z těch jednodušších. Věděli jsme ale, že zápas rozhodně nemůžeme vypustit, protože abychom postoupili do boje o první místo, museli jsme vyhrát vysokým brankovým rozdílem. Trenéři se sice báli, že možná budeme mít s říčanskou obranou problémy, my jsme ale nenechali nic náhodě a hned od začátku se do soupeře pustili s veškerou vervou. Už o přestávce svítilo na tabuli skóre 5:1 a my se těšili na další poločas. Ten probíhal v podobném duchu, jako ten první, a skončil také rozdílem 5:1. Celkový výsledek 10:2 nám stačil na 1. místo v tabulce a my se mohli těšit na boj o postup zpět do 1. koše. Velmi se v tomto zápase dařilo hlavně Tondovi Ježkovi, který vstřelil tři góly, přidal dvě asistence a zvlášť jeho dalekonosné bomby tahem začínají být mezi soupeři vyhlášené.

Do finále 2. koše jsme tedy postoupili a čekal nás v něm tradiční sok FbŠ Bohemians. Soupeř, který v minulém kole taktéž válčil v 1. koši, byl kvůli pořádání papírově sestoupen a chtěl se také co nejrychleji vrátit zpět. Před zápasem jsme věděli, že nás nečeká lehký úkol, soupeř sice nemá tak technicky vyspělé hráče, jako náš tým, jsou ale velmi rychlí a zarputilí a trenér Jedlička je obvykle slyšet až o dvě ulice dál (i když už to není, co to bývalo 🙊), my jsme ale stejně nastoupili vlažně a na začátku 3. minuty Voldřich v zelenobílém dresu zvyšoval svým druhým gólem na 2:0 pro Bohemku. Rychle jsme tedy přepli na vyšší rychlostní stupeň (v případě slabších motorů s turbodmychadlem podřadili o jeden až dva stupně) a za 45 vteřin Jára Petrák vyrovnával na 2:2. Pak se hra uklidnila a do konce poločasu už padnul jenom jeden gól opět z hole Járy a my se šli radit ve vedení 3:2. Druhý poločas jsme rychle vstřelili další branku, konkrétně se nejvíc radoval Mára Urban a vedli jsme o dva góly. Už jsme se viděli zpátky v prvním koši, soupeř ale najednou jakoby se proměnil a začal ohrožovat naši branku čím dál častěji. Jeho snaha se pak projevila i gólově, kdy se mu nejprve povedlo snížit, následně po nešťastném odrazu od našeho obránce vyrovnat a jakoby to nestačilo nakonec ještě 35 vteřin před koncem ze standardky otočit skóre na svou stranu. V posledních sekundách už se nám vyrovnat nepodařilo a kýžený postup tak slavil soupeř.

Předvedli jsme tentokrát o mnoho lepší hru než na minulém turnaji, výsledkově se nám ale bohužel nezadařilo a o postup si tak zahrajeme i příště. Děkujeme hráčům, trenérům i fanouškům za pěkně strávený další turnaj a těšíme se zase příště.

Autor: Jirka Krůšek