Elévové B vybojovali na dalším turnaji bramboru

Jednu listopadovou neděli se sešli v Rudné Elévové B, kde na ně čekal další turnaj jejich kategorie. Halu známe již z předchozích sezon a sešla se nám super parta. Bohužel Ondra Beneš stále zaskakuje za Jonáše Pokorného v brance u Elévů A, takže jsme zase museli navléct do golmanského někoho z hráčů. Naštěstí nikdo nemusel být nucen, kluci se o tento post pomalu hádali a přetlačovali.

V prvním zápase jsme se střetli s pražským Startem, kdy jsme měli úvod klasicky prospaný. Následně, zejména v druhé polovině, se kluci probrali a vytvářeli si pohledné florbalové akce. Do branky usedl Tomáš Kočovský alias Opičák a ten svůj tým svými mrštnými zákroky leckdy důležitě podržel. Ke konci dostali kluci pokyn hrát hlavně důkladně do obrany a zbytečně se netlačit furt do útoku, což splnili.

V druhém zápase nás čekal velice známý a nepříjemný soupeř z Kladna. Za letošní sezonu mu máme co vracet. Začátek utkání měl v rukou soupeř, který byl u všeho o krok dříve. Lehkou úpravou sestavy s ohledem na aktivnost některých hráčů se kluci dostali do většího tempa a více chtěli tohoto soupeře porazit. Druhý poločas vypadal úplně jinak než ten první. Kluci díky bojovnosti dotáhli výsledek do remízy, což je velice cenné. Nutno podotknout, že byl proti nám písknut velice přísně nájezd za sekání, ale Honza Kubíček v brance byl pro nájezdníka velice neúprosný, nenechal se rozhodit a předvedl velice zkušený golmanský zákrok.

Až s ohledem na výsledek vzájemného zápasu našich soupeřů ze skupiny se rozhodovalo, zda si zahrajeme finále či o 3. místo. Kladno bohužel dalo Startu o jeden gol více, tudíž jsme hráli o 3. místo proti středočeským drakům z Říčan. Ospalost, nedůraz, neaktivnost – takhle stručně by se dal poslední zápas definovat.

V případě, že nedokážeme udržet soustředění po celou dobu zápasu a vysílíme se mezi jednotlivými utkáními, tak budeme chodit do šatny po zápase vždy s hlavou dole. Máme na čem pracovat a není všem dnům konec. Další turnaj je již za 14 dní a my se na něj musíme lépe připravit. Celý realizační tým pevně věří, že to bude zase o krok lepší. Sice to jde pomalými krůčky, ale to nejlepší se nerodí snadno.

Sportu zdar a na dalším turnaji pápá. :)

Panthers Praha B – Start98 Praha-Kunratice-Táborská :)
Panthers Praha B – Kanonýři Kladno střelci :|
Panthers Praha B – FBC Draci Říčany bílí :(

Autor: Andrea Nováková