Stříbrná série Starších B

Strži B se v téměř kompletním počtu vydali bojovat o vytoužený postup do Říčan, stejně jako před pár týdny nicméně nestačili na finálového soupeře.

Ještě před odvetou s Davlí se ale stihl zranit kapitán David a jeho absence byla znát víc, než by bylo zdrávo. Rozehraný soupeř nám ze začátku dělal obrovské problémy a jednoduchou kombinací nás bez problémů přehrával, my se naopak prvních osm minut nebyli schopní vůbec dostat do hry. Po těch osmi minutách sice dokázal dát fíka Vojta Marek, trochu problém ale byl, že Davle nám za tu dobu stihla dát góly tři.

Výhrůžky o vrácení vstupném fanouškům a celkově kouř o pauze znamenal razantní zlepšení, většinu druhého poločasu jsme drželi balonek my a Tom v bráně dle očitých svědků občas zíval nudou. Plynuly z toho i góly, nejprve svůj první ve starších z dálky zaznamenal Tadeáš, obrat na 4:3 pak zařídil obrozený střelec Číža. Závěr už jsme si zkušeně pohlídali, soupeře jsme do ničeho nepustili a asi i zaslouženě vyhráli 4:3 – první poločas ale byl zdaleka nejhorší za celou sezonu.

Druhý špíl proti pořádajícím Říčanům byl víceméně hrou na jednu bránu. Soupeř se sice v úvodu dostal do šťastného vedení, to mu ale vydrželo jen minutu. Za první poločas se postupně trefili Tadeáš, Tom Teska a Šíma, premiérové góly za starší pak dal i Sam Hron. Říčany působily i přes nabitý kádr odevzdaným dojmem a i přes náš podstatně slabší druhý poločas dostávali další a další branky – dalo by se říct, že největší pozdvižení v naší obraně způsobil Kuba Neuberg, který zády nechtěně sestřelil rozhodčího takovým způsobem, že pan arbitr skočil trojitého Rittbergera.

Soupeř se probral až za stavu 8:1 pro Pantery, kdy dokázal dvakrát využít naší nepozornosti, i tak ale chvíli před koncem naráželi borci v bílém desítku poté, co Tom se Samem zkompletovali svoje první hattricky. 10:3 a finále před námi.

Po neúspěšném závěrečném klání s Jesenicí ve Stochově na nás tentokrát čekala Boleslav, která se za celý den nejvíc ukázala ve chvíli, kdy za vulgárnosti vůči sudím vyfasoval jejich trenér kartu barvy červené a musel opustit halu. Na finálový zápas už byl ale opět přítomný na soupeřově střídačce a svoje borce připravil dobře, neboť jsme potřetí za den v úvodu prohrávali. Nedalo by se přitom říct, že bychom hráli špatně, zejména rychlé protiútoky po mantinelech hodně smrděly gólem, Boleslav ale dokázala všechno ustát a navrch chvíli před koncem poločasu odskočila do dvoubrankového vedení.

Po gólu na 0:3 už začala být situace kritická, kluci ale přepli na nevídané obrátky a začali žlutě oděného soupeře mačkat nevídaným způsobem. Obrovský nápor využil nejprve Číža pohotovým víkem z dálky, výborně hrající třetí lajnu pak za stupňující se agresi soupeře pomstil pět minut před koncem Sam. Ten měl společně s Vojtou Hegarem hned vzápětí dvě obrovské možnosti na srovnání, oběma věkem stále ještě mladším žákům ale selhala mířidla.

V samotném závěru jsme se konečně dočkali i přesilovky, která za nevybíravé zákroky do zad zejména na menší kluky visela už dobrých deset minut ve vzduchu, mocný nápor už ale ke gólu nevedl. 2:3 pro Boleslav.

.

Kromě začátku lze celý turnaj hodnotit kladně, chválíme zejména třetí lajnu z mladších žáků, od které by se nejen co se týče nasazení mohli jejich starší spoluhráči učit. Když do příště zapracujeme na hlavě (když nás soupeř celou dobu hlásí, tak není řešení ho sestřelovat při podávání ruky), tak třeba dopadneme ještě líp. Děkujeme tradičně hlasitým rodičům za podporu a budeme se těšit za týden na posledním turnaji podzimu na Barrandově!

Panthers Praha B – FBK Davle 4:3
Panthers Praha B – Draci Říčany 10:3

Panthers Praha B – FA Mladá Boleslav 3:2 (o 1. místo)

Autor: Paučis