Muži B: Jak Sedláci u Chlumce

Tohle rčení je velmi trefné na další sehraný zápas naší mužské rezervy, která v sobotu večer zavítala do haly v Chlumci nad Cidlinou. Navíc jako lodivod na lavičce byl právě Kamil Sedlák společně s Mílou Mattesem. Lukáš Jenšík se tentokrát delegoval pouze do role diváka (pozorného pozorovatele), který shromažďoval poznatky ke hře z výšky na tribuně.

Začátek se tentokrát neodehrával podle klasického scénáře. Kluci začali docela v tempu a soupeře do ničeho nepouštěli. Bohužel chybami ve finální fázi se sami připravovali o šanci otevřít skóre zápasu. Soupeř se pokoušel o střelbu z dálky, ale všechny tyto střely měl pod kontrolou výborně chytající Mára Máčala. Z našeho narůstajícího tlaku se rodily šance, a když jsme navíc byli odměněni výhodou jednoho hráče navíc, říkali jsme na lavičce, že se začíná blýskat na lepší časy. Ale jak už to bývá, při přesilovce jsme si nepohlídali brejk soupeře a jen díky Márovi jsme neprohrávali. Ten bohužel musel při svém zákroku ještě faulovat, takže se síly vyrovnaly a pokračovalo se v boji o území. Těsně před koncem jsme udělali fatál, který soupeř okamžitě potrestal.
Do druhé třetiny jsme vstoupili dobře a několik jasných šancí vychytal gólman domácích. Soupeře jsme drželi vysoko a ten spoléhal pouze na rychlé brejky, které se nám dařilo pokrýt. V ojedinělých případech, byl na svém místě opět výborně chytající Mára. Těsně po půlce zápasu kluci duchapřítomně a rychle rozehráli standardku z rohu a výborný náběh Kryštofa Malého byl odměněn vyrovnáním. V této fázi jsme byli jasně lepší a potvrdil po krásné kombinaci Lukáš Pokorný. Bohužel ještě do konce třetiny (konkrétně 39:59) jsme se nechali vyloučit a hodně nám zatrnulo, když soupeř po rozehrání trefil tyčku.
A tak jsme do závěrečné třetiny vstoupili pouze ve čtyřech. Oslabení jsme ubránili, ale prakticky hned po přesilovce soupeř vyrovnal a o minutu později dokonce otočil na svou stranu. Na to jsme reagovali stažením sestavy na dvě formace. Tento krok nám přinesl nejen zvýšenou aktivitu, ale hlavě i vyrovnání. Po rozehrání standardky se po přihrávce Lukáše trefil Roman Školník. Stav byl opět vyrovnaný a začínalo se opět od začátku. Pak už jsme vrátili ke klasickému scénáři posledních zápasů. Z přemíry snahy vyplynul naprosto zbytečný faul oceněný dvěma minutami a soupeř nenechal dlouho pobízet a přesilovou situaci využil. Když jsme po necelé minutě dvakrát (jako přes kopírák) neuhlídali náběh soupeře, na světelné tabuli měli najednou domácí náskok tří gólů. Kluci vrhli všechny své síly do útoku. Když jsme po jasném faulu nedostali možnost nájezdu, následovalo jen dvouminutové vyloučení a rozehrání standardky. To bylo excelentní a podruhé v zápase se trefil Lukáš Pokorný. Pak jsme sáhli ke hře bez brankáře, ale bohužel i přes vysoké nasazení všech kluků to změnu skóre nepřineslo.

Co říci na závěr?? Nenapadá mě nic jiného – „Dopadli jsme jak Sedlák u Chlumce!!“ Přestože jsme byli po většinu zápasu jasně lepším týmem, odjíždíme s prázdnou. Doufejme, že si z toho kluci vezmou ponaučení a příští zápas bude i se šťastnou koncovkou.

Děkujeme všem fanouškům, kteří vážili i tak dlouhou cestu, aby naše kluky podpořili.

Autor: Míla Mattes

Panthers Praha – FBC Pittbuls Kolín 4:6 (0:1, 2:0, 2:5) online