Juniorky i po další porci zápasů zůstávají neporaženy

Na další turnaj se Juniorky sešly v jim dobře známém Stochově. Čekaly nás jednodušší zápasy, ve kterých měly holky ukázat svou převahu.

Bohužel už od prvních minut utkání se nám tohle nedařilo, a tak přišel všem fanouškům ženského a mužského elitního panterského družstva známý tah trenéra Jenšíka a to timeout hned v prvních minutách.  Poté se holky trochu zvedly a do druhé třetiny již nastoupily o něco lépe. Nicméně celý zápas jsme nebyly schopné dostat se do herní pohody, a tak tímto také děkujeme rodičům, že ho s námi přetrpěli.

Pauzu mezi zápasy jsme vyplnily bowlingem a do druhého utkání jsme tak přicházely v o něco lepší náladě. Bohužel předvedená hra nebyl opět optimální a můžeme znovu děkovat Elišce v bráně, že nás podržela, protože bez ní bychom se určitě musely bát o výsledek.

Co si tedy vzít z tohoto turnaje? Snad jen to, že být příliš hodní na soupeře se nevyplácí a musíme tedy přidat něco na důrazu. To, že vedeme tabulku celé ligy, neznamená, že zápasy za nás bude vyhrávat někdo jiný. Na závěr něco pozitivního, i přesto že hra nebyla taková, na jakou jsme zvyklé, holky dokázaly v každé třetině svůj výkon zlepšit. Budeme se tedy těšit příště, snad už v lepší formě.

Autorka: Eliška Škvorová

 

Hodnocení Diany Hoškové:

Panthers Praha – TJ Lokomotiva Rakovník
První třetinu jsme se trápily. Soupeř nás nečekaně tlačil a my nebyly schopny se srovnat. Vůbec jsme nehrály jako vedoucí tým soutěže. Celých prvních 15 minut jsme si nedokázaly nahrát, udržet míč a dostat se do střely. Po ukončení první třetiny jsme se nad sebou, po slovech trenérky, zamyslely a do druhé třetiny vstoupily s jiným nasazením. Začaly jsme hrát více tělem, napadat a soustředit se na nahrávky. Konečně jsme se dostávaly do zakončení, ze kterých padaly góly. Eliška už z nás nebyla tak moc vyšťavená. Každopádně, co se týká druhé periody zápasu, pořád to nebylo to, co jsme zvyklé předvádět. O přestávce nás Eliška pochválila s tím, že už je to lepší než výkon v první třetině, každopádně chtěla, abychom do poslední třetiny vešly opravdu s vysokým nasazením, začaly se hýbat, a hlavně střílet góly. Do třetí třetiny jsme vstoupily se skóre 3:1. Po promluvě jsme se začaly více pohybovat po hřišti, a hlavně přidaly i hru tělem. Už i některé nahrávky byly přesné a byly z toho konečně góly. Nastalo i pár nečekaných situacích u kterých nikdo z nás nečekal, že střela skončí v bráně. To se povedlo i Kateřině Kubištové, která z rohu nahodila míček na bránu a od tyče to skončilo v síti. Zápas jsme zakončily s výsledkem 7:2, ačkoliv jsme si výhru nezasloužily, připsaly jsme si z utkání 3 body.

Panthers Praha – Mladých nadějí
Do tohoto utkání jsme chtěly vrhnout aktivně, což se nám povedlo, protože šance, kterou Veronika Jarešová poskytla Markétě Šporové ve 25. vteřině zápasu, skončila gólem. Avšak hned na to následovala přesilová hra, kterou jsme vůbec nezvládly. Nedokázaly jsme se dostat do střely, i když náš pohyb na hřišti byl dobrý. Soupeřky hrály tvrdě tělo na tělo, ale my měly šikovnější ruce, a tak první třetina skončila 2:0. Druhá třetina nezačala vůbec dobře, po střídání jsme nebyly schopny srovnat posty čehož využily Mladé naděje a snížily skóre na 2:1. O pár minut později zareagovala Veronika Jarešová, která se z otočky dostala až ke střelbě, a tak jsme odskočily opět o 2 branky. Po přestávce jsme se vrhly na třetí třetinu zápasu. Soupeřky nás pořád trápily jejich hrou tělem, a tak se pár z nás odvážilo jim to oplatit a hrát stejně tvrdě. Bohužel se ve třetí třetině nepodařilo proměnit žádné šance, a tak utkání skončilo 3:1. Velké díky patří naší brankářce Elišce Egertové, která nás hlavně tento zápas podržela jejími skvělými schopnostmi v bráně. Hlavně díky ní si i z tohoto utkání odvážíme 3 body.

Panthers Praha – TJ Lokomotiva Rakovník 7:2 (0:0, 3:1, 4:1)
Panthers Praha – Mladých nadějí 3:1
(2:1, 1:1, 0:0)