Junioři posnídali na Jedenáctce

Nadpis je samozřejmě mírně nadnesený ale ne příliš. Po týdenní pauze mezi zápasy 2. juniorské ligy se téměř kompletní tým vypravil na Chodov, kde v nekřesťanských 8 hodin ráno startoval první zápas proti Prague Tigers.

Jak tomu tak bývá, ranní zápasy jsou vždy ovlivněny ospalostí a nejinak tomu bylo i dnes. Soupeř do utkání vstoupil lépe a po nedůrazu na brankovišti poprvé prostřelil Hušáka. Tato výstraha nás donutila zařadit druhý rychlostní stupeň, což přineslo vyrovnání a dokonce obrat skóre. Celé utkání se neslo prakticky ve stejném duchu, kdy jsme drželi balónek a hledali mezeru v postavení soupeře, který hrozil z nebezpečných brejků. Vždy když se nám podařilo vstřelit branku, nedokázali jsme se zkoncentrovat a soupeř téměř okamžitě srovnal. Až v závěrečné části jsme si vytvořili rozhodující náskok, který jsme již udrželi. Celkově ale s utkáním spokojeni být nemůžeme. Spousta nepřesností v rozehrávce, ztracené míčky v nebezpečných místech, nedůraz na vlastním brankovišti a také taktické chyby. Vzhledem k tomu, že jsme se sešli prakticky v plné sestavě, měl výkon k ideálu daleko.

V mezipauze jsme vyslechli report z uplynulého Prague Masters, kde panterské barvy reprezentoval tým veteránů (v sestavě i Míla Mattes) a probojoval se až mezi 16 nejlepších týmu, kde stopku vystavil tým Bohemky v čele s ex-reprezentanty Richterem a Fridrichem.

Ve druhém utkání jsme vyzvali soupeře z Benešova, který nastoupil ve značně omezeném počtu 8 hráčů. Od počátku jsme měli v zápase navrch, ačkoli soupeř dokázal dvě třetiny držet výsledkově relativně přijatelný stav. V poslední periodě už však soupeř fyzicky nestíhal a my tak mohli značně navýšit brankový příděl, který se nakonec zastavil na čísle 13. Zápas byl spíše tréninkem ve velmi průměrném tempu, ale mohli jsme si alespoň vyzkoušet hru do betonové obrany.

Po zápase jsme si interně filosoficky promluvili o koncepci práce nás všech jako týmu a doufejme, že jsme si z toho všichni něco odnesli. Děkujeme rodičům, princeznám i ostatním za podporu.

 

Panthers Praha vs. Prague Tigers 10:7 (online)

Panthers Praha vs. SK Florbal Benešov 13:4 (online)