Elévové C berou stříbro

V pořadí čtvrtý výjezd Elévů C se stal zatím nejúspěšnějším výjezdem této sezóny. Tentokrát nás cesta za zápasy dovedla do nedaleké haly v Hlubočince, kde se najednou pořádaly 3 turnaje, takže se chvílemi  zdálo, že všemu vládne chaos (například když rozhodčí fouknul do píšťalky, tak se zápasy zastavily na všech koncích haly).

Prvním soupeřem byl TJ Sokol Šestajovice, kterým jsme měli co vracet z minulé vysoké porážky o sedm gólů. Kluci do tohoto zápasu vlétli s vervou, nenechali žádný balónek zadarmo a pomalu, ale jistě, navyšovali náskok o další a další gól. O pauze bylo skóre již 6:1! Druhý poločas se odehrával v duchu toho prvního, kluci krásně zarovnali skóre 2 vteřiny před koncem na 10:2, což bylo skóre konečné.

Druhý zápas byl proti modře oblečeným klukům z Floorball club Falcon. Ačkoliv tento soupeř nebyl tak početný jako ten první, tak nám dělal mnohem větší potíže. I přesto kluci šli do vedení, které si opět pomalu navyšovali. Po poločasové přestávce se Víťa rozhodl, že mu 6 gólů za den nestačí, tak takticky prohrál buly na stranu soupeře a ve 4. vteřině navýšil rychlou akcí na 4:0. Zbytek zápasu byl v rukou gólmanů na obou stranách, kteří neuvěřitelně drželi svůj tým. Do konce zápasu už padly jen dva góly, které si týmy rovnoměrně rozdělily. Výhra nad Falconem nás poslala poprvé v této sezóně do bojů o první místo!

Finále proti Prague Tigers orange, to už byl úplně jiný soupeř. Od začátku se zdálo, že nás bude čekat velmi vyrovnané utkání. Když jsme gól dostali, tak jsme jim ho vrátili. Ke konci první poloviny však měli Prague Tigers více štěstí a povedlo se jim utéct o dva fíky. Nespočet tyček, plastů a netrefených branek nás stálo hromadu sil, na což jsme začali doplácet. Začaly nám docházet síly, na což nám soupeř odpověděl přidáním na důrazu a střílením jednoho gólu za druhým. Náš gólman se natolik snažil, až se mu během zápasu začaly samy zouvat boty, což vyřešil rozhodčí jedním rychlým uzlem. Z velmi vyrovnaného a pěkného utkání se stala přestřelka, ale střílel pouze soupeř. Nakonec nás vysoká prohra ale nemusí vůbec mrzet, protože kluci hráli parádně.

Chtěl bych kluky moc pochválit, především skvěle chytajícího Samuela. Nakonec si každý z kluků odnesl alespoň dva góly, což poukazuje na skvělý výkon všech hráčů. Doufám, že se jim bude stejně tak dařit i v příštích zápasech. Děkujeme rodičům za podporu, za sladkou odměnu a budeme se těšit na příští turnaj, který se odehraje 25.11

Autor: Petr Vobecký