Růžový panter znovu zasahoval

Další dějství našeho seriálu proběhlo v hale Eagles, kde jsme se zastavili na návštěvu v devátém koši. Tentokrát již s podtitulem “Chceme placku z Gothie”, tedy již bez dalších posil z řad opravdových starších žáků, pochopitelně se starými dobrými Márou U. a Jáchymem.

Brzké ranní zápasy mívají své specifikum a ani tentokrát nedošlo k výjimce. Proti Startu Yellow jsme z prvního útoku otevřeli skóre, nicméně jsme se probouzeli pomalu a zvolna. Soupeř nám trochu pomohl brzkým srovnáním na 1:1, ale další pětiminutovka s naší jasnou převahou byla spíše úporná. Již teď se potvrdilo, že Fandova snídaňová omeleta vyladila brankáře ke skvělé formě, což se pak již celý turnaj stále potvrzovalo. Následné naše vedení 2:1 se nečekaně dlouho neměnilo, nevyšel nám ani trestný nájezd. Takže až zvýšená snaha v závěru poločasu přinesla uklidnění a gól na 3:1 do šatny. Po přestávkové budící poradě jsme zvýšili aktivitu a převaha v poli už byla zcela zřejmá, což potvrdily i další branky, stejně jako Fandova jistota a klid, se kterými zlikvidoval i trestné střílení. Poslední tři minuty už jsme předvedli ve svém klasickém tempu a rychlými krosovými přihrávkami a střelou z dálky upravili na konečných 6:1.

Po zhruba tříhodinové pauze, kterou strávili růžováci převážně přípravou na baru, nás čekala Lokomotiva Rakovník a zápas o první místo ve skupině. Začali jsme takticky druhou lajnou, velkým tlakem, rychlým presinkem a několika šancemi. Nicméně nedáš, dostaneš. Po prvním střídání nás soupeř zaskočil pěkným brejkem a otevřel skóre. Pět minut se hrálo rychle na obě strany, nás konečně už někdo opravdu zaměstnal a donutil zapnout téměř na plné obrátky. To přineslo nejen vyrovnání, ale i další dva pěkné góly obou pětek. Naši aktivitu vpředu soupeř využil k dalšímu brejku a snížení na 3:2, ale naše druhá lajna ještě před přestávkou odpověděla ukázkově rychle rozehranou standardkou a střelou z dálky – 4:2.
Do druhé půle se soupeř snažil vstoupit aktivněji, ale naše pozorná hra jim to komplikovala a nakonec přinesla i zvýšení na 5:2. Soupeř se nevzdával, od rozhodčího dostal nabídku přesilovky, ale pokřik růžového rodičovského kotle “dáme góla ve čtyřech” si mladí vzali k srdci, oslabení odehráli skvěle a velmi aktivně, což opravdu přineslo i branku. Škoda jen, že poslední gól na 7:2 přišel jen pár vteřin po skončení oslabení – ale to už bychom chtěli asi moc.

Finále o postup s Wizardy jsme začali odhodlaně a nebojácně, přestože soupeř už měl opravdu nepřehlédnutelnou výškovou převahu. Evidentně jsme vstupovali do zatím nejtěžšího zápasu v kategorii. Rychlý gól nás uklidnil, nadále jsme hráli s rychlým napadáním soupeře, první lajně se dařily rychlé krosové přihrávky a po dvou minutách jsme vedli 2:0. Nicméně neproměňování šancí nás brzy mohlo mrzet, včetně přesilovky, kdy jsme celkem úspěšně potrénovali čtverec a svižné nahrávky, ale bez nebezpečné střely. A tak soupeř postupně srovnal skóre na 2:2. Což nás ale zase dostalo do opravdového zápasového tempa a kluci ze sebe začali mačkat, co šlo. Odměna přišla v podobě gólu do šatny na 3:2. To je naše oblíbená zbraň. Po pauze jsme začali nejlepším možným způsobem a okamžitým gólem na 4:2. V tu chvíli už to začalo více jiskřit nejen na hřišti ze strany Wizards, ale také v hledišti, kde někteří z rodičů soupeře neunesli tíhu situace a rozdávali nadávky na všechny strany. Podpořili tím své ratolesti k zákeřnější hře, která zase nám přinesla další trénink přesilovky a tentokrát i využité. Vítězství 6:2, zápas který nás prověřil, postup do osmého koše a úspěšný začátek přípravy na Gothii.

Díky hráčům a trenérům za předvedený výkon, stejně tak rodičům a dalším rodinným příslušníkům (od Prahy přes Vráž až po Boston) za fandění a podporu.

Panthers Praha – Start98 Kunratice :)
Panthers Praha – Lokomotiva Rakovník :)

Panthers Praha – Wizards DDM Praha 10 :)