Starší žákyně ovládly svůj turnaj

Sobotní dopoledne nás čekal turnaj na Praze 11. V úvodním utkání nás čekal celek SK Dvojka.

Vstup do zápasu byl vlažný jako voda ze 100 let starého bojleru. Trvalo nám několik střídání, než jsem se dostali do zápasového tempa. Holky začaly jezdit a makat na hřišti a nervozita opadla i z trenéra. První část byla bohatá na brejky soupeře, které končily v náručí dobře chytající Monči. Během přestávky se řeklo, co a jak budeme hrát, ale hned po buly jako by se nic neřeklo. Hra nahoru-dolů. Soupeř v našem zmatku po standardní situaci dokázal vstřelit čestný gól. Po zbytek zápasu jsem ho již k ničemu nepustili a došli si pro výhru 9:1. I tak je co zlepšovat.

V druhém zápase nás čekal Olymp Praha. Do brány se angažovala Míša. Hrálo se o všechno a začátek byl jako přesýpací hodiny, opět hra nahoru-dolů. Do utkání lépe vstoupil soupeř, kdy zaskočil nejen nás, ale i sebe a dokázal vstřelit první branku. Nebudeme se hroutit, je to začátek a času máme dost. Ano, času bylo opravdu dost, ale naše vytvořené šance končily buď mimo bránu nebo v náručí soupeře. Hra byla z naší strany tragická. Nakonec se to prolomilo a holky dokázaly otočit nepříznivý výsledek ve svůj prospěch. Vedly 3:1 což asi znamenalo, že se to nějak dohraje a budeme v klidu. Ani náhodou, soupeř dokázal tlakem vstřelit gól na 3:2, který ho polil živou vodou. Nám se nedařilo nic. Stále nás držela Míša v bráně. Smolný moment nastal před koncem, kdy ze souboje hráček u mantinelu vypadl míček přímo před soupeře, který s ním upaloval na bránu a střelou „na teploměr“ prostřelil Míšu a srovnal na  3:3. V závěru jsem dokázali soupeře ohrozit, ale nevytěžit tolik důležitý rozdílový gól. I přes špatné nasazení v tomto utkání nám remíza stačila na 1. místo ve skupině.

A bylo to tady, souboj s dosud neporaženou Mladou Boleslaví. Udělala se menší rošáda v obraně a šlo se na věc. Od samého začátku to byl souboj kdo s koho. Nikdo neměl převahu a hra byla vyrovnaná. Na hráčkách byla viditelná chuť tam nechat všechno a vyhrát. Během dvou minut vytvořily 2 identické akce se zakončením do prázdné brány. Prostě nádhera pro florbalové nadšence. Soupeř nestihl reagovat, z čehož vznikla i naše třetí branka. Soupeř ale i tak snížil ze standardky na velkém brankovišti, kdy protihráčka vymetla pavučinku. První část vyzněla lépe pro nás. Během přestávky proběhla rychlá pochvala za nasazení a převedenou hru. Nesmíme polevit, natož zaspat úvod do druhé části a jezdit pořád naplno. A jezdilo se, holky tam nechaly kus sebe a dokázaly bojovat jedna za druhou. Soupeř dokázal korigovat na 3:2, ale takovým spíše motýlkem do branky. Konec už jsme si dokázali pohlídat.

Poslední zápas byl ten nejlepší z celého turnaje. Nebudu chválit jednotlivce, ale všechny. Takové nasazení, tempo a přístup do zápasu bychom měli mít vždycky.
Děkuji rodičům za podporu a příště zase u florbalu.

Autor: Toli

Panthers Praha – SK Dvojka 9:1
Panthers Praha – Olymp Florbal 3:3
Panthers Praha – Florbalová akademie MB 3:2