Sobotní boj Elévek v prvním koši

Na další turnaj elévek se holek sešlo 6, což bylo o jednu hráčku víc, než tomu bylo minule. Ani tentokrát se nám však nepodařilo postavit 2 kompletní lajny. Kromě kvalitních soupeřů jsme tak znovu musely bojovat s únavou a vyčerpáním. I tak nám však sportovní hala Jedenáctka připravila velikou výzvu v podobě prvního koše.

Panthers Praha – Black Angels :(
Do prvního zápasu jsme vstoupily s chutí. Na cestě k vítězství nám však stálo několik překážek. Tou hlavní bylo špatné, nedůrazné a někdy téměř žádné bránění. Když už jsme se dostaly na útočnou polovinu, zklamalo nás zakončení. Ranní zápas tak jako by byl přehlídkou rčení nedáš – dostaneš. Za pochvalu však stojí gól, který jsme vsítily ze standardní situace po akci dvou výškově nejmenších hráček.

Panthers Praha – Sparta Praha :(
Ačkoliv odhodlání porazit Spartu bylo ještě větší než v prvním zápase, výsledkem byla krutá porážka. Soupeř měl sice výškovou i početní výhodu, ale bez ohledu na to naším obranným pásmem znovu procházel jako nůž máslem. My postupně ztratily chuť i sílu a góly se jen kupily. Mnoho jich padlo z dorážek ve velkém brankovišti, kde nám chyběl důraz. Z výsledku se to sice nemusí zdát, i tak je ale třeba vyzdvihnout výkon Aničky, která do brankoviště zaklekla poprvé a vytáhla několik pěkných zákroků.

Panthers Praha – Florbal Chodov :(
Poslední zápas turnaje nás čekal s domácím Chodovem. Úkol zněl jasně – soupeř nesmí projít za žádnou cenu. Kromě toho jsme ale chtěly vběhnout na hřiště s čistou hlavou a spravit si chuť vstřelením několika branek. Malé princezny si před zápasem dokonce stihly spravit chuť i párkem v rohlíku a světe div se, najednou jako by za nás nastoupil jiný tým. Hromadu střel i nahrávek jsme zablokovaly a snaha byla i v obsazování protihráček. K míčku i na soupeřovu půlku jsme se za celý turnaj dostaly nejvíce právě v zápase s Chodovem. Škoda některých nepřesných střel a také jedné zlomené hokejky, která ke svému úrazu k údivu všech nepřišla při hře, ale při fandění na střídačce.

Děkujeme všem hráčkám, rodičům a fanouškům, kteří nás podporovali až do samotného konce a těšíme se příště!

Autorka: Tereza Pluhařová