Všechno špatně

Desáté kolo ženské extraligy domácí Panterky odehrály netradičně v jihoměstské hale Jedenáctka.

Po několika počátečních organizačních problémech si pořadatelský tým poradil s každou překážkou a vše bylo krásně připraveno k zahájení utkání. Oba tábory přijely ve zmenšené sestavě hned z několika důvodů, hlavním je primárně marodka. Ostrava přijela klubovým autobusem v počtu 11+2 a #princezny nastoupily k utkání v počtu 13+2.  Netradiční také byla přítomnost dopingové kontroly.

Před začátkem utkání vládla na obou stranách dobrá nálada. Oba týmy vstoupily do utkání vlažněji a opatrně. První třetina přinesla pouze dva góly, kdy nejdříve neposedný balonek na brankovišti usměrnila Kapcová za záda Horňákové a následně Hudáková osou hřiště nalezla volnou Kapcovou v předbrankovém prostoru. Před utkáním si leckdo myslel, že souboj třetího s pátým bude zajímavé utkání, ale kdo shlédl první třetinu dostál by jiného názoru. Ostrava byla jednoznačně aktivnější a zejména důraznější převážně v předbrankovém prostoru, kde domácí Horňáková měla o zábavu postaráno.

Ve druhé třetině Ostrava hned v prvních třech minutách přidala další tři branky. #princezny se snažily, ale přechod do útočného pásma pro ně byl zakletý a když už se tam dopracovaly, tak jako by se bály mít balonek na svých hokejkách. Po několika nepřesnostech na domácí straně, nedůrazu a neblokování střelby Ostrava opět navýšila a po čtyřiceti minutách na tabuli svítilo 0:7. Nutno podotknout, že domácí tým zlepšil svojí aktivnost, ale evidentně nedostatečně.

Třetí periodu domácí začali s Karolínou Červovou v brance. Poslední třetina nepřinesla žádnou extra změnu oproti té předchozí. Panterky se snažily, ale evidentně pro ně toto byl špatný den, kdy jim nevycházelo, co normálně ano, soupeř to měl naopak. Tomšová nakonec neodjela zpět do domoviny s čistým štítem, když si v poslední minutě dvojice Slaná-Lochmannová poradila s přesnou nahrávkou a důrazem v brankovišti.

Snad děvčatům volný příští víkend prospěje a načerpají nové síly do dalších bojů, kde budou muset bojovat o každý bod, aby se neocitly na spodku tabulky.

Panthers Praha – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 1:12 (0:2, 0:5, 1:5) online | stream

Střely na branku: 10:37

Nejlepší hráči: Lucie Florianová – Denisa Kotzurová

Počet diváků: 45

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Dneska všechno špatně, od začátku až do konce a zápas byl toho odrazem… nemá cenu se vymlouvat, ale vzít si z toho to dobré do další práce, ač toho dnes moc nebylo. Díky všem za zápas.

Komentář trenéra hostů (Jakub Robenek): Pohodový zápas a konečně jsme dali i trošku více gólů. Soupeři to dneska nesedlo, my jsme byli lepší kondičně i ve hře s míčkem. Velká škoda obdrženého gólů minutu před koncem. Těšíme se na odvetu, která bude dle mého názoru vypadat úplně jinak.

Autor: Andrea Nováková