Tři velice kvalitní výkony předvedly mladší žákyně

K dalšímu turnaji vycestovaly mladší žákyně do Nehvizd, kde hala stále ještě byla cítit novotou.

V prvním zápase jsme se utkali s celkem Noveho Strašecí a vstoupili jsme do něj lépe, když jsme už chvíli po začátku vedli. Ačkoli jsme soupeře tlačili, tak on dokázal být maximálně produktivní a o přestávce bylo skóre vyrovnané. Druhou půli jsme chtěli odehrát stejně s tím rozdílem, že přidáme góly, plán nám vycházel skvěle a dostali jsme se do tříbrankového trháku, to soupeře nezlomilo, ale naštěstí pro nás zvládl vsítit jen dvakrát a tak jsme se radovali z první výhry dne.

Bez pauzy jsme se museli postavit dalším známým soupeřkám z Wizards. Naštěstí se nedostatek odpočinku na holkách neprojevil a soupeř byl celou první část uzamčen v zámku, který ne a ne povolit. To, že jsme po pauze vedli jen o 3 góly bylo především díky našemu umění neproměnit šanci. Druhá část zápasu byla velice podobná, mačkali jsme soupeře jak citron a on hrozil z brejků. Po dalším vydařeném výkonu jsme si připsali výhru číslo dvě.

A na závěr turnaje náš čekal domácí tým Nehvizd. Ten pro nás byl před turnajem velká neznámá, ale už během měření sil s našimi soupeři jsme si všimli, že holky jsou šikovné. Utkání bylo jiné než ta předchozí, hra byla ve všech směrech vyrovnaná, přelévala se ze strany na stranu, golmanky nejednou přiváděly útočnice k šílenství. Avšak jeden rozdíl by se během první části našel, soupeř vstřelil o jeden gól více než my. To ovšem nic neznamenalo, neboť hra byla vyrovnaná. Zápas pokračoval ve stejně vysokém tempu, ve kterém začal. Úspěšně se nám podařilo vyrovnat. Pak soupeř odskočil, na to zareagovala Anetka Machulková proměněným nájezdem. Pak se ale soupeř dostal do dvoubrankového úniku. Vzali jsme se time-out a zkusili hru ve čtyřech, bohužel i přes nějaké šance jsme z toho akorát dvakrát inkasovali, především první gól do prázdné byl smolný, když míček proskákal do brány mezi nohama tří našich hraček. Krásný zápas se šťastným koncem pro soupeře.

Odehráli jsme jeden z nejlepších, možná nejlepší turnaj za poslední dobu, předvedená hra se trenérům i divákům líbila. Individuálně bychom rádi vyzdvihli Háňu, která ukázala, že když má chuť makat, tak může hrát na velmi dobré úrovni. Gratulujeme Anetce Bendové k prvnímu gólu v dresu Panthers a věříme, že další přibudou co nevidět. Závěrem tradičně děkujeme hráčkám za ukázkovou reprezentaci klubu a rodičům za skvělou podporu, budeme se na vás těšit znovu příště.

Autor: Dan Ježil