Maruška Dresslerová: Chtěla bych v Béčku vychytat čisté konto a mít asistenci

Čakovice – dalším turnajem pokračovala pouť 2. ligou žen naší první rezervy princezen. V nekřesťanských osm hodin ráno (pro trenéra Danečka „příjemné“ déjà-vu, neboť si zopakoval stejný čas a halu, jako minulý týden s kluky ze C Power) se panterky utkaly s holkama z Kobylis a poté v druhém zápase, který měl výkop naplánovaný na 14:00, změřily síly z domácími Tigers. Jak turnaj probíhal, se dočtete v rozhovoru s gólmankou, Maruškou Dresslerovou.

V brzkých ranních hodinách jste vyzvaly Kobylisy. Jak tento zápas hodnotíš?
Řekla bych, že ta hra byla trochu ospalá, na druhou stranu to byl z naší strany pro tuto hodinu nadprůměrný výkon. Jak už je to letošní sezónu zvykem, trochu vázlo zakončení, o čemž nejlépe vypovídá první třetina, která se obešla bez jediného gólu na obou stranách. I tak ale musím hodnotit naši hru jako zodpovědnou, pokud mi holky nechaly střelu, pak to ve směs nebylo nic moc obtížného. Samozřejmě se občas vloudila i ta nějaká chybička, ale celkově jsme byly lepší a dokázaly jsme to třemi body.

Tyto zápasy jsou vždy vyhecované (za Kobylisy hraje dost našich bývalých hráček), dalo by se říct, že se jedná i o derby. Jak ty všeobecně vnímáš zápasy s tímto týmem?
Vždy, když hrajeme proti bývalým spoluhráčkám, je mým nejdůležitějším úkolem nedostat od nich gól. Bohužel, po minulé sezóně se seznam hráček, které za Kobylisy proti nám nesmí skórovat, trochu rozrostl a právě to, kolik hráček už z tohoto týmu můžeme označovat za bývalé Pantherky, mě nejvíc motivuje tyto zápasy vyhrát. Je potřeba ukázat, že dokážeme být silné i bez nich.

I v tomto zápase jsi mohla vychytat čisté konto, stejně jako se ti to povedlo den předem na druhé rezervě princezen v Hlubočince, ale o jeden smolný gól ti to nevyšlo. Myslíš, že se dala vyřešit líp tato gólová situace Kobylis?
Možností je vždycky spousta. Stala se chybka, protihráčka se dostala rychle k míčku kousek před bránou a já neměla čas ty možnosti blíže zkoumat. V takových situacích proti hráčce většinou vyjedu, což jsem také udělala a hráčka mě prostřelila. Co jsem mohla udělat jinak? Mohla jsem si vyjet líp, nebo jsem si na ni mohla počkat, neboť zkušenosti ze střel tohoto zápasu ukazovaly, že mám vysokou šanci to chytit. Jenže, jak říkám, času bylo málo a instinktivní řešení bylo takové, jaké bylo a připravilo mě o nulu. Stane se.

Jak bys zhodnotila zápas s Tigers?
Nutno říct hned na začátek, Tigers byly lepší. Co je potřeba ale zmínit dál, je bojovnost našich holek, které bránily, jak mohly. Vykrývaly mi střely, před bránou byly důrazné a ačkoli jsme od první minuty prohrávaly, dělaly, co bylo v jejich silách, aby to otočily. A nutno dodat, že šance na otočení byly.

Před tímto zápasem tým opustily dvě důležité hráčky týmu, Raky s kapitánkou Eliškou a vůbec poprvé v sezóně jste hrály na deset hráček do pole. S jakou taktikou jste do zápasu šly?
Taktika byla jednoduchá, hlídat si střed hřiště a střely z boku nechat na mě. Naneštěstí hned tu první střelu jsem neviděla přes hráčku a byl to gól. Nicméně hra na brejky celkem vycházela, co nevycházelo bylo jejich zakončení, aneb asi sedm úniků Naty, která běžela sama na bránu, ale brankářku nepřekonala. Na její obranu, brankářka jim zachytala opravdu dobře.

A teď poslední otázka. Čisté konto už sis vychytala. Máš ještě nějaký další cíl do zbytku sezóny?
Nebudu lhát, pokud by se do konce sezóny v béčku nezadařilo, tak mi ta jedna nula bude stačit, vzhledem k tomu, že loňská sezóna nepřinesla ani jednu jedinou. Nicméně tak, jak už se mi na céčku povedla nula a asistence, bych chtěla to samé dokázat i na béčku. Jen musím holky naučit o tom nemluvit. Tím bych chtěla vzkázat Maky, že tato neproměněná nula padá na vrub Raky, Elišce a Naty, které ji zakřikly snad od první minuty. :D

Panthers Praha – TJ Kobylisy 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) online
Panthers Praha – Prague Tigers 1:4 (0:2, 0:0, 1:2) online