Dorostenky se představily na domácím kluzišti

Sychravý a tmavý, takový byl den, ve kterém se odehrál další turnaj dorostenek. Pro pořadatele turnaj začínal už v osm hodin, ale první zápas nás čekal až odpoledne, takže si trenér stihl ještě „odskočit“ na turnaj přípravky do Rudné. Ačkoliv byly tedy některé holky na hale již od rána, tak během rozcvičky před prvním zápasem vypadaly až podezřele živě :)

Jako první nás čekaly holky z Bohemky. Všichni jsme měli v živé paměti minulý výsledek, ačkoliv bychom ho rádi vymazali, protože pro nás byl mírně řečeno traumatizující. Šli jsme tedy do zápasu s respektem, ale zároveň s vůlí hrát na hranici svých možností, protože to je jediná cesta, jak se soupeřům v této lize vyrovnat. A holky si to opravdu vzaly k srdci. Bez jakéhokoliv sentimentu, či snahy barvit minulost na růžovo lze říct, že to byl skutečně nejlepší zápas této sezóny.
V první třetině byla Bohemka naším výkonem tak zaskočená, že jsme ji přehrávali ve většině činností a dokonce jsme měli možnost dvou nájezdů (bohužel jsme neproměnili ani jeden). Od druhé třetiny se obraz hry vyrovnal, ale holky neustále makaly na plný plyn a Bohemka musela tedy přepnout také na maximální výkon. Skóre bylo vyrovnané a šance se střídaly na obou stranách. Na naší bylo bohužel méně štěstí a dostali jsme celkem smolný gól pod nohou, který nakonec znamenal vítězství soupeřek. Remíza by určitě byla slušivější (i kdybychom vyhráli my, tak by nikdo nemohl říct, že náhodou), ale pro nás jsme v tomto zápase zvítězili, protože holky konečně poznaly, že když dají do zápasu všechno, tak dokáží přehrávat i nejlepší soupeře.

Do druhého zápasu jsme tedy šli s tím, že musíme vyhrát, nabuzeni předchozím utkním. Před naším zápasem se měl ještě odehrát zápas Bohemky a Tigers, ale trenéři těchto týmů posoudili hrací plochu jako nevyhovující (klasické Radlické pokluzování) a tak svůj zápas odložili. My jsme se s Black Angels domluvili, že to zkusíme a ono to šlo :-)
Hrát, nikoliv už tak podávat optimální výkon. Pořád jsme byli o něco lepší, ale když už jsme byli v tlaku, tak jsme si vytvářeli takzvaný profesorský tlak, tedy bez výraznějších šancí. Soupeřky naopak nemilosrdně trestaly jakékoliv naše zaváhání. Každý asi už tuší, že s takovou se zápasy prostě nevyhrávají. Stále nám chybí pověstný „zabijácký“ instinkt, kdy bychom se tlačili do zakončení a „jednoduše chtěli vstřelit branku“. Snažíme se až přehnaně kombinovat, ačkoliv na to prostě není čas a prostor a naopak je třeba jít přímočaře do zakončení. Tady nás čeká ještě mnoho práce, ale je vidět, že na trénincích se neflákáme a snažíme se špičku dohnat.

Díky dorostencům, že nás přišli podpořit (možná proto i holky makaly víc než obvykle :-D)

Autor: Gigolo

Panthers Praha – FBŠ Bohemians 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Panthers Praha – Black Angels 1:3
(1:0, 0:3, 0:0)