Z Turnova Panteři nepřivezli ani bod

Do srdce Českého ráje, Turnova, se v sobotu večer vydal elitní tým mužů Panthers Praha k zápasu 9. kola západní části Národní ligy. Procházka rájem to však nebyla.

Prohrál jsem buly a to bylo jediný, co jsem v tomhle střídání dokázal,“ okomentoval vstup do zápasu Kolář a nutno říct, že lépe bychom to popsat nedokázali. V prvních minutách utkání byl na míčku převážně Turnov, trpělivě kombinoval, nicméně zásadnější šanci si nevypracoval. Když už se k míčku dostali Panteři, pojali to basketbalově a víc jak 24 vteřin si balón nenechali.

Do první vážnější brankové situace se dostal tým domácích ve 4. minutě, Hruška byl naštěstí

 připraven a při následné standardní situaci jej zachránila branková konstrukce. V 6. minutě se Panterům podařilo udržet míček po dobu delší než pár vteřin v obranné polovině soupeře, avšak nebyl z toho gól, nýbrž Balvínovo vyloučení za hrubost. Turnov nabídnutou přesilovkou nepohrdl a otevřel skóre utkání.

I v dalších minutách byli Panteři poměrně bezzubí, založení útoku jim troskotalo na zbytečných ztrátách ve středním pásmu. „Takhle to hrát nemůžeme, tolik fatálů v jednom střídání, to je hrozné,“ zaznělo s ostravským přízvukem z pražské střídačky, takže samozřejmě opět z úst Koláře a pravdu děl ten kluk. Po polovině první části byla Panthers také nabídnuta možnost hry v početní výhodě, v té se dočkali první pořádné střely v zápase a nakonec i gólu z hole Šťovíčka, kterého na velkém brankovišti chytře našel Hudec. To Pantery nabudilo, v dalším střídání je mohl poslat do vedení Mochan, na poslední chvíli však mezi jeho střelu a prázdnou bránu vběhl statný turnovský obránce.

Hra se následně poněkud zklidnila, ale jistějším týmem na hřišti byl stále Turnov, který se nedopouštěl tolika individuálních chyb a trpělivě si čekal na příležitost. Ta se dostavila v 17. minutě, kdy si Panteři nepohlídali sbíhajícího Matěchu a dovolili jeho týmu jít zpět do vedení.

Nesoustředěnosti domácího týmu po vstřeleném gólu však využil Lombino a bylo opět srovnáno. Těsně před koncem se Lombinovi ještě podařilo šikovně vystihnout turnovskou rozehrávku a nacpat se až před gólmana, ten si nakonec s ním i s následnou Šťovíčkovou dorážkou poradil. Poslední vteřiny první třetiny patřily Hudcově dalekonosné střele a Ptáčníkovu vyjádření lásky k soupeřovu obránci formou obejmutí.

První šanci prostřední části jsme viděli ze strany Panthers, když si Lombino na středu dobře pokryl míček, přihrál na mantinel sbíhajícímu Štovíčkovi, bohužel místo radosti z gólu bylo slyšet jen zazvonění. Po vyloučení Hudce za nedovolené vrážení následovala další přesilová hra pro domácí tým. V přesilovce byly k vidění dvě střely do mantinelu, jedna do zdi a jedna do Hrušky. Ze strany Panthers jsme viděli jedno vyhození do stropu z hole Balvína, toť vše a šlo se zase do plných.

Na hřišti se postupně přitvrdilo a byla slyšet spousta nesouhlasných slov k výrokům či naopak k mlčení sudích. „Nečumte na ty hráče, jsme si říkali!“ ozývalo se z turnovské střídačky po hezké individuální akci Mochana. V polovině zápasu se Turnov opět dostal do vedení, tentokrát z protiútoku, když si Míka nepohlídal sbíhajícího Vojtěcha Palatínuse, který neměl problém po křižné přihrávce zasunout do prázdné brány.

V 31. minutě si zahrál na Neymara Havlín, nicméně zakutálel se jen jednou, takže mu to rozhodčí, odpusťte mi to slovo, nesežrali, a byla z toho samozřejmě standardní situace pro Panthers. Havlín zarmoucen svým špatným hereckým výkonem následně fauloval a šel si posedět za katr, aby měl čas na přemýšlení o svých činech. Byl to kupodivu Turnov, kdo si v následujících dvou minutách připsal více střel.

Panterům se podařilo využít únavy formace soupeře až po přesilovce, když se přesně mířenou střelou prosadil Polcar. Sprostá slova, kterými následně své spoluhráče častoval Antonín Palatínus, už sem ale opravdu napsat nemohu, nechám tedy prostor pro fantazii čtenářů. V 35. minutě si panteří obrana špatně rozebrala hráče, a Turnov šel opět do vedení. Následně mohl domácí tým odskočit na rozdíl dvou branek, nicméně turnovský Vojtěch Palatínus si místo vstřelení branky vybral hru vysokou holí, a aby neseděl sám, dovolil si jeho spoluhráč Grmolec vypustit z úst několik nelichotivých slov na účet rozhodčích a následoval jej na trestnou.

Dvojnásobné početní výhody za doprovodu hurónského pískotu turnovských fanoušků Panteři trestuhodně nevyužili, do brány se trefili až při hře 5 na 5, žel bohu však do brány vlastní. Dvoubrankovou ztrátu odmítl Mochan, který těsně před koncem tečovaným dloubákem překonal Švece a do šaten se šlo za stavu 4:5.

V prvních minutách poslední třetiny se útočilo spíše na bránu Panthers, domácí tým ale často mířil úplně mimo bránu. Na straně druhé byly naopak k vidění střely mířené. Do blokujících obránců. Ve 45. minutě Turnov odskočil opět na rozdíl dvou branek, když nikdo nevystoupil proti od mantinelu střílejícímu Matěchovi,    který vyslal neskutečnou dělovku do vzdálenějšího růžku Hruškovy brány. „Nestůjme, ty vogo (skutečný výrok byl redakčně upraven),“ ozývalo se z úst kapitána Ptáčníka, který komentoval nemohoucnost svého týmu založit pořádný útok.

Ve 48. minutě se přece jen i družina Lukáše Jenšíka dostala do hezkých šancí, když Pojar vyvezl balónek na polovinu soupeře a krosovkou našel na mantinelu nabíhajícího Mochana. Ani ten, ani dorážející Polcar však v zakončení úspěšní nebyli. „Já byl takový nervózní, když jsem tě viděl v útoku, to jsem si říkal, tý jo, Jirka, co ten tady dělá, to musí dát, jinak půjdou do brejku,“ okomentoval následný snižující gól kapitána Ptáčníka Kolář.

Zanedlouho po vstřelené brance rozhodčí ohodnotili Lombinův důraz dvouminutovým trestem, v oslabení Pantery podržel Hruška, Mochan jej zakončil nevyužitým samostatným únikem a hrálo se dál. Pět minut před koncem byl vyloučen domácí Sekyra a bystří jistě uhádnou za co.

A vylučovalo se i na straně Panthers, když emoce na uzdě neudržel Lombino, čímž svůj tým 3 minuty před koncem příliš nepotěšil. Minutu před koncem Panteři zkusili hru v šesti, ale prohru se jim už bohužel odvrátit nepodařilo a do Prahy tak odjížděli bez bodů.

TJ Turnov – Panthers Praha  6:5 (2:2, 3:2, 1:1) online

Střely na branku: 28:25

Nejlepší hráči: Jaroslav Švec – David Polcar

Počet diváků: 58

Vyjádření vedoucí hostí (Andrea Nováková):  Soupeř zaslouženě vyhrál díky naší neschopnosti vystřelit, ztrátám balonku na středu hřiště a zbytečným vyloučením. Děkujeme za zápas a příště snad lépe.

Vyjádření trenéra domácích (Antonín Palatínus): Naše hra se v poslední době zlepšuje a už jsme potřebovali potvrdit progres vítězstvím proti kvalitnímu soupeři, což se dnes podařilo. Dalším velkým pozitivem je, že jsme odehráli 50 minut na tři kompletní lajny. Doufám, že nás tato výhra povzbudí do další práce, které máme před sebou pořád hrozně moc. Děkujeme soupeři za utkání, fantastickým divákům za podporu a Dušanovi za exkluzivní služby. Náš realizační tým je nyní kompletní :)