Mužská rezerva za víkend pouze 1 bod

Mužská rezerva sehrála o víkendu dva vyrovnané zápasy, ale také kvůli horší disciplíně se jí podařilo získat pouze bod do divizní tabulky.

Kanonýři Kladno B – Panthers Praha B 10:9

Do zápasu jsme vstoupili s promíchanou sestavou oproti minulému turnaji, od čehož jsme si slibovali úspěch. Náš začátek však byl velice vlažný a zkušení kladenští hráči dokázali naší laxnosti využít. A to celkem čtyřikrát. Náladu na naší lavičce pozvedl až Fanda „kontaktním“ gólem na 4:1. První perioda za námi.

Druhá část začala v mnohem lepším duchu. Když už jsme se dotáhli na dostřel jediné  branky, vypadalo to velice nadějně. Namlsaní možností srovnání jsme opět začali kupit chyby. Druhá část byla bohatá na branky. Soupeř i my jsme přidali po čtyřech kouscích. Takže třetí část zase začínala, pro nás, s nepříznivým mankem tří branek.

Po krásných kombinacích jsme se dokázali podruhé vrátit do zápasu a pět minut před koncem hrací doby bylo srovnáno. Doplatili jsme však na naši neukázněnost, která se promítla celkem v pěti vyloučeních a dvou nájezdech. Kladno si při nájezdech s Máčalou nevědělo rady. Přesilovky byly již v jejich režii. A právě poslední přesilovka nás stála bod, když minutu a půl před závěrečnou sirénou právě z přesilovky rozhodl o bodech kladenský kanonýr Leipner. 10:9 pro Kladno.

TJ Sokol Královské Vinohrady B – Panthers Praha B 5:4p

Ve sváteční neděli nás čekal soupeř z Vinohrad, který se v tabulce nacházel na nižších příčkách než my. Hernímu projevu to však neodpovídalo. SKV ovládlo první část a brzo vedli 2:0. My však umíme skvěle dotahovat nepříznivé skóre a po brance Vaceňáka a Školníka jsme srovnali. Opět nastalo naše ukolébání z přijatelného skóre. Teď už to nějak doklepem, jako by bylo slyšet z hlav hráčů, ale ono to samo nejde a opět se stalo to, že jsme měli dvougolové manko. Zase jsme museli přidat a stejně jako v sobotu jsme se opět dokázali podruhé vrátit do utkání. Na 4:3 snižoval Škodík a o vyrovnání se postaral Školník. Do konce třetí třetiny se nestalo již nic. Nebojím se napsat, že jsme byli lepším týmem, hlavně v závěru. Skvěle zachytal Zeke (chytil i nájezd), naopak střelec naší úvodní branky si odpykal trest (10+2) za nesportovní chování, za což jej tady kárám. V nastavení se přiklonilo ono zmiňované štěstíčko k soupeři a necelých 60 sekund před koncem dokázali hráči SKV Zekeho překonat střelou po zemi. Z utkání jsme si odnesli bod. A doufám, že také ponaučení, že hrát musíme celý zápas na 100 %.

Autor: Kamil Sedlák