Junioři ztratili první bod

V čase podzimních prázdnin a probíhajících oslav 100. výročí republiky se na Radlicích odehrál další turnaj 2. ligy juniorů. Na domácím kluzišti jsme vyzvali nejprve Vinohrady a následně rezervu Chodova.

První zápas se nesl v rytmu vysokého tempa, atraktivních akcí a tvrdých soubojů. Soupeři si nenechali ani metr místa navíc a kvalita i tempo zápasu byl na poměry této soutěže velmi nadprůměrné. První třetinu jsme dokázali vyhrát v poměru 3:1 i díky první využité přesilové hře po tvrdém faulu Kuby Jestříbka, který však nastoupil ve žlutočerném dresu. Nakonec se ukázalo, že vybojovaný náskok byl rozhodujícím, protože obě zbylé třetiny skončily smírně 1:1. Za zmínku stojí stoprocentní úspěšnost využití přesilových her (3/3) a výborný výkon debutujícího Kristiána v brance. Soupeři děkujeme za kvalitní prověrku, více takových zápasů by lize ani klukům určitě neuškodilo.

Druhý zápas se už obešel bez trenérské dvojice Míka – Kolář, která odjela bojovat do STODOLY proti Pelhřimovu. Navrátil se však Míla Mattes a k ruce mu byl talentovaný začínající trenér Karel Petrák st. Jejich vyjádření si přečtěte o řádek níže.

Míla: V druhém zápase se kluci utkali s rezervou Chodova, kterou z velké částí zastupovali kluci o kategorii nižší tedy dorostenci. Naši kluci vstoupili do utkání vlažně, což se projevilo v mírné převaze soupeře, který podnikal velmi rychlé výpady do naší obrany. Kluci ztráceli mnoho balónů při rozehrávce a první formace, která hrála nový systém 1-2-2 se často nechávala přečíslovat. Chodov hrál rychlé protiútoky zejména po výhozu gólmana. Z toho také rezultoval stav, kdy v polovině třetiny svítil na výsledkové tabuli výsledek 0:2. Poté se všechny formace vrátily k osvědčenému systému 2-2-1, kluci zlepšili důraz a těžiště hry přesunuli na soupeřovu polovinu a z tohoto tlaku nakonec pramenilo i vyrovnání, kdy dvakrát do černého zamířil Tomáš Mánek. Zlepšený výkon si kluci přenesli i do druhé třetiny, a když na začátku využili i nabídnutou přesilovou hru, překlopili stav na svou stranu. Pak ještě navýšil naše skóre J. Žižka. Těsně po vstřelené brance byl přísně vyloučený F. Záveský za hru rukou, ale odehráli výborné oslabení a nepřipustili změnu skóre. Pouze před koncem třetiny se soupeři podařilo snížit po úspěšném napadání.

Karel: Zápas proti Chodovu B do jisté míry připomínal nedávný souboj s rezervou Tatranu. Polovina chodovských kluků ještě vloni hrála za starší žáky, do Radlic přijeli se dvěma lajnami a hrou založenou na brejcích doufajíce v individální šikovnost a efektivitu v zakončení. I když si troufám říct, že jsme po většinu zápasu byli lepší my, bohužel nám efektivita scházela. Často jsme trefovali gólmana a neproměnili i pár tutovek „do prázdný“. Když k tomu přidáte ztráty v rozehrávce a občasný nepohlídaný výhoz, máte zaděláno na pěkné drama.
Soupeř nám na začátku utekl o dva góly, což se nám do konce první třetiny podařilo s trochou štěstí srovnat. První polovina té druhé pak patřila jednoznačně nám, kdy jsme zapnuli na vyšší obrátky, odskočili o dvě branky. Bohužel jsme ke konci trochu polevili a soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu. Poslední třetina slibovala drama, kterému jsme se chtěli vyhnout, což se nám ne úplně povedlo.
Po soupeřových faulech jsme dostali šanci na dva nájezdy. Z prvního gól nepadl, když Kájovi sjela střela k tyči, Jenda Tvrdek ale druhý ve 40. minutě proměnil, a tak jsme měli pět minut před koncem opět dvougólový náskok, který nás měl uklidnit. O 10 vteřin později soupeř snížil a po necelých dvou minutách srovnal na 5:5. Nám se ještě podařilo urvat vedení na svou stranu minutu a půl před koncem. Následoval timeout Chodova a poté hra v šesti, jež vyústila ve vyrovnání 8 vteřin před sirénou. Podivnou střelu ze zákrytu Lukáš v brance uviděl až, když rozvlnila síť. Nájezdy.
Premiérový rozstřel v sezoně jsme zvládli lépe, když se naši útočníci (Waldy, Kryštof, Žíža) nemýlili
ani jednou a Lukáš vyčapal hned první pokus Chodova.

 

Panthers Praha vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 5:3 (online)

Panthers Praha vs. Florbal Chodov B 7:6pn (online)