I přes ne úplně špatně výkony se starší žákyně opět loučí s prvním košem

Bohužel se nám jako už tradičně nastřádalo na poslední chvíli spousta omluvenek a tak jsme znovu vyrazili vzdorovat nepříteli v počtu 8+2.

Panthers Praha – Florbal Chodov blue 2:4

V prvním zápase dne jsme se utkali s Chodovem Blue a ačkoli nasazení z naší strany bylo dobré, náš sok odskočil rychle do dvoubrankového vedení. Poté se hra lehce vyrovnala a nám se dokonce podařilo snížit, když Lůca pohotově dorazila střelu Kačky Strnadové. I přes lehké zlepšení naší hry jsme šli do rohu opět při rozdílu dvou branek. Ve druhé půlce zápasu to byla přetahovaná o každý míček a povedlo se nám znovu snížit, opět zásluhou Lůci. Poslední slovo měl ale přeci jen soupeř a tak jsme bohužel museli skousnout porážku.

Panthers Praha – Tigers Jižní Město 4:5

Ve druhém klání dne jsme se střetli s druhým z týmů z jižní části Prahy, s Tigers. Tentokrát se nám vstup povedl daleko lépe a dostali jsme se do vedení, díky spolupráci Kačky a Ádi. Zápas byl vyrovnaný a náš sok zápas otočil. Pak ovšem Lůca potvrdila střeleckou formu a srovnala. 2:2 o přestávce bylo přijatelné pro oba soupeře, ale nechtěli jsme se spokojit s remízou, my chtěli utkání vyhrát. Bohužel to náš soupeř také a tak se během necelých dvou minut, kdy naše hra s florbalem neměla mnoho společného dostal do dvoubrankového trháku. Reakcí na to byl time- out, který zafungoval skvěle. Najednou jsme měli energii a vůli bojovat a přišlo zasloužené vyrovnání, když nejdříve opět skórovala Kačka a poté Lůca. Ačkoli jsme se hnali za vedením, tak Tigers se prosadili  necelou minutu před koncem a my už jsme odpověď najít nedokázali.

Panthers Praha – Florbal Chodov 1:4

V zápase o sestup jsme se potkali s druhým týmem Chodova. Ačkoli jsme se snažili makat, tak už na nás byla vidět mnohem větší únava než na našem soupeři, který měl na rozdíl od nás tři kompletní pětky. Co se týká přístupu, nemůžeme nic vytknout, ale bohužel bylo vidět, že ačkoli mozek chce běžet rychleji, tělo už na to zkrátka nemá sílu.

Děkujeme holkám za skvělý přístup k zápasům, nebylo to pro ně nic snadného a ony se s tím popraly velice dobře. Bohužel to na udržení prvního koše nestačilo a tak se budeme snažit o co nejrychlejší návrat zpět. Speciální pochvalu si zaslouží Beátka s Emou, které hrály pět na pět poprvé respektive podruhé a ačkoli jsou věkem stále mladší žákyně, tak se rozhodně nenechaly zahanbit. Děkujeme rodičům za podporu a hráčkám za reprezentaci klubu, budeme se na vás znovu těšit příště.

Autor: Dan Ježil