Dvouzápasový průtok C Power

V sobotním čakovickém ránu se céčkaři sešli na zápasy s prvními dvěma týmy druhé nejvyšší pražské soutěže – béčkem Sparty a Ovocnými Bázemi. Standardní sestavu Panthers Praha C POWER, a to konkrétně třetí lajnu, doplnili běhaví Sépiáci Vítek Halamíček a Šimon Baumruk.

Že je se Spartou potřeba makat od první třetiny, jsme zjistili po úvodní patnáctiminutovce, kdy na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 1:5. Sparťani si hráli svoje: dokázali pokrýt balon, naběhnout si i vyvěsit víko od mantinelu, s čímž nemohl nic dělat ani (opět) skvěle chytající Zeke. Céčkařský výběr odkvétajících legend prohrával souboje, zbytečně fauloval a nedokázal se dostat do zápasu.
Ve druhé a hlavně třetí třetině jsme konečně zapli. Soupeř se stáhnul do obrany a s rychle ubývajícími silami se snažil utkání „došolíchat“ k vítězství. Naše šance se množily, zklamala nás ale produktivita. Její absenci v pololehu z hlediště sledovala i trenérská superstar Jenča – cinkaly tyče, netrefovaly se brány a na Schürrleho fík dokázali sparťani záhy odpovědět. Famózní Kamčova teč pod víko, kterou v pozápasovém rozhovoru popsal slovy „nevěděl jsem, že mě to trefilo, a nevšim jsem, si že je to gól,“ přinesla brankové vyústění příliš pozdě. Neplodné vzepětí tak skončilo poklidnou prohrou 3:7.

I přes úvodní průtok byla nálada před druhým zápasem dobrá. Tribuny praskaly ve švech, když krom tvrdého jádra naší fanouškovské obce, totiž Danečkových rodičů a Kamčovy stalkerky, přišla i Štajnova snoubenka s kamarádem. Jenča si plivnul do dlaní a z hlediště se přesunul na lavičku. Jeho blízkost na nás měla tak pozitivní vliv, že po pokřiku „beeeeeez Jenči!“ trojice céčkařů dokonce hodila sprint na půlku. #theshitwason

Utkání se zkušenými Ovocnými Bázemi, jejichž věkový průměr převyšuje úctyhodných 39 let, jsme skutečně začali dobře. Vsítil Péťa Svojítka, který před měsícem odevzdal s ročním zpožděním zdravotní prověrku, a od té doby si na zápasech užívá hotové gólové orgie. Hrálo se v tempu, na lavičce nás hecoval Jenča a ovocní hráči měli problémy s naším vysokým napadáním. To ale bylo krom jiného taky pěkně děravé, a tak první třetina skončila divoce 3:3, když sekundu před sirénou vyrovnával typicky otřesnou střelou z dálky Kurny.
Povely do druhé části zněly stáhnout se a čekat na brejky – soupeř byl silnější na balonku, kombinačně vyspělejší a každá nahrávka po mantinelu smrděla přečíslením. Vyčkávající Panteři ale ztratili důraz a Báze dokázali přidat další dva góly. My jsme z protiútoků, které skutečně přišly, spalovali jak Karel Kopfrkingl hlavně Daneček ne a ne vstřelit gól.
Třetí třetinu odstartovaly trenérské šachy. Jenča přeházel sestavu a C-POWER zase dostali řádnou chuť. Po klasické kombinaci Dánečkos-Štajn jsme se dostali na dostřel jediné branky. To ale, přes velké šance, závary a úprky, bylo všechno. Sobotní ráno jsme tak  zakončili druhou prohrou, tentokrát 4:5, a po nedělních dohrávkách můžeme očekávat propad na šesté místo třináctičlenné tabulky.

Pochvalu za turnaj zaslouží Sépiáci Vítek a Šimon, děkujeme za pomoc a JSME JEDEN TÝM! Hlavně druhý zápas jsme ale odmakali všichni – ukázalo se, že sice nejsme #nejlepsitymnasvete, ale dokud budeme mít chuť a vůli dřít, tak můžeme trápit v lize kohokoli. Příště za šest, pusíci!

Kanadské bodování víkendu:
Khurny 2+1
Štajn 1+1
Dánečkos 1+1
Svojítkos 1+1
Schürrle 1+0
Kamil 1+0
Cajt 0+1
Dalík 0+1
Ghalios 0+1
Vítek 0+0
Sova 0+0
Šimon 0+0
Václav 0+0
Zeke 0+0

Autor: Kurny

Pantehrs Praha – AC Sparta Praha B 3:7 (1:5, 1:1, 1:1) online
Panthers Praha – FKÚ Ovocné báze 4:5 
(3:3, 0:2, 1:0) online