Ženy nechaly bod ve Stodole

Sobotní jediný zápas 8. kola přinesl do tatranské Stodoly derby mezi Panterkami a domácími Tatrankami. Fanoušci, posilněni vepřovými hody v blízkém řeznictví u Huderů, očekávali i brankové hody, ale to bylo mylné očekávání. Oba týmy se nepředvedly v nejlepším světle a nejenom na první gól, který přišel až po polovině utkání, kdy si šla za přísně posouzenou sekyru sednout Vranová, ale i na nějaké vyloženější šance. Hrálo se převážně ve středním pásmu a nejčastějším jevem na hřišti byla opakovaná ztráta míčku střídavě pro oba týmy.

Postupně se však celkový obraz hry zlepšoval a byla vidět převaha našich děvčat, která se ale projevila jenom v poměru střel ve třetí třetině údajně 19 ku 4, kdy se také konečně protrhlo brankové stavidlo – nejprve se dobře technicky prosadila Slaná, následně házenkářským způsobem – odrazem míčku o zem před brankářem – Florianová, na což Tatranky ihned gólově odpověděly, ale hned po chvíli krásnou širokou přihrávkou Jelínkové na Zittovou, která nemířila přesně na bližší tyč, ale i na to Tatranky odpověděly z hole Machkové o tyč a smolně do jinak skvělé brankářky Horňákové a deset minut před koncem to bylo 3:3.

Další branka ale již ani na jedné straně i přes řadu dalších šancí a brejkových příležitostí ne a ne padnout, hlavně díky oběma golmankám nepadla a to ani z trestného střílení, nařízeného před samotným koncem periody, kdy Syslovou vychytala Ranochová.

Následovalo prodloužení, kde to opět trochu vypadalo, že oba týmy chtějí zápas dovést až do samostatných nájezdů, když se v úplném závěru prosadila na několikátý pokus pozdější vyhlášená nejlepší hráčka zápasu Veronika Zittová, a Panterky mohly slavit zisk dvou bodů nebo lomit rukama nad ztrátou jednoho, nicméně nutno podotknout, že výsledek byl pro obě strany více než zasloužený.

8. kolo Extraligy žen, Tatran Střešovice – Panthers Praha 3:4p (0:0, 1:0, 2:3, 0:1) online | stream

Hráčky utkání: Hana Ranochová (Tatran), Veronika Zittová (Panthers).

Komentář trenéra domácích (Pavel Skazko): „Vyrovnaný souboj, kde ale ukázaly především obě gólmanky. Škoda našich neproměněných tutovek a individuálních chyb. Dneska mohl brát body kdokoliv. Děkujeme soupeři za fér utkání a naším skvělým fanouškům.“

Komentář asistenta trenéra hostů (Daniel Škvor): „Celé utkání jsme se spíš trápili a hledali, utkání slibovalo hodně gólů, ale opak byl pravdou. Většinu utkání jsme byli o trošičku lepší, díky zkušenostem, ale nebyli jsme schopni vystřelit a soupeř svoje šance zahazoval. Díky všem za zápas zítra budeme připraveni na Bohemku.“