Dorostenky na jihu s bodem

Na další turnaj se dorostenky vydaly na jih. Bohužel nikoliv dostatečně daleko, takže si nás zima našla. A bohužel si nás našla i na hřišti, ale o tom až později.

Do prvního zápasu jsme nastupovali s tím, že chceme body, protože víme, že jsme o něco lepší. A hned dvě vteřiny po začátku zápasu jsme to potvrdili, když se Kačka Strnadová probila skrz vše co jí stálo v cestě a dala naši první branku. Byli jsme silnější na balonu a moc jsme ho holkám ze Strašecího nepůjčovali. Sice jsme jim dovolili velice brzy srovnat skóre (nutno podotknout, že v naší přesilovce, na kterou se musíme trochu víc zaměřit), ale pořád jsme kontrolovali chod hry my. Jenže jsme nebyli schopní soupeřky zlomit a vždy jsme jim dovolili náskok snížit a držet se tak v psychické pohodě. Naopak my jsme s postupujícím časem byli čím dál tím víc nervózní, neproměňovali jsme šance a přestali si věřit v individuálních akcích. Postupně tak přišel bohužel zasloužený trest v podobě vyrovnání, které se na jednu stranu mohlo zdát nezasloužené, ale pokud si necháme dát pět stejných gólů, tak je to zkrátka hodně špatně.

Po zápase jsme byli všichni psychicky dost hluboko a došlo i na slzy. Pomohlo nám, že jsme měli dva zápasy pauzu a tudíž zklamání stihlo vyprchat. Do druhého zápasu jsme tak šli ochotní se porvat o každý centimetr. Proti nám také stál naprosto jiný soupeř. Holky z Tigers hrály velice chytrý florbal a v první třetině nás doslova vyškolily, když nám nasypaly čtyři branky. My jsme se však nesložili a chtěli jsme stále se zápasem něco udělat, minimálně to soupeřkám znepříjemnit a hlavě vstřelit i nějakou tu branku. Druhou třetinu jsme zlepšili bránění a nepouštěli soupeřky tolik do střel, ačkoliv byly stále více na balonu a nebezpečnější než my. Jediný gól jsme pak dostali v oslabení po luxusní ruce jedné nejmenované slečny. Ve třetí třetině jsme ještě dokázali vydolovat zbytky sil a soupeře zatlačili, z čehož jsme vytěžili dvě branky v rychlém sledu. Pak ovšem přišel nečekaný zkrat, kdy během rozehrávky Tigers šlo několik hráček střídat a soupeřky nemilosrdně trestaly. V tu chvíli už jsme ztratili naději, že bychom soupeřky donutily bát se o výsledek zápasu. Bojovali jsme ale dál a ještě kosmeticky upravili skóre na konečných 3:6.

Jak jsme si řekli po zápase. Sráží nás velké množství zbytečných a nevynucených chyb díky kterým se soupeřky ani nemusí moc snažit a dají branku. Pokud chceme dosáhnout na body, tak se jich musíme vyvarovat. Není možné vyhrát s tím, že necháte soupeřky pětkrát skórovat ze stejné akce (o které jsme několikrát mluvili, že je třeba na ní dávat pozor a jak ji bránit), nebo se necháme hloupě vyloučit, případně zazmatkujeme a utečeme ze hřiště na střídačku v nejméně vhodný okamžik.

Na závěr dvě individuální pochvaly. Kačka Strnadová skvěle odmakala oba zápasy a především v prvním zápase přiváděla obránce soupeřek k šílenství. A Áďa Vlčková zase předvedla perfektní výkon v obraně v obou zápasech. Nejen dobře bránila, ale také dobře rozdávala balon a zakládala tak naše útočné akce

Příště to bude určitě ještě lepší ;)

Panthers Praha – Sokol Nové Strašecí 6:6 online
Panthers Praha – Tigers Jižní Město 3:6 online

Autor: Gigolo