Líbí se mi, že u Panthers mám motivaci se zlepšovat, abych si splnila extraligový sen!

1. rezerva princezen odehrála další turnaj na Jižním Městě, kde většinou hrají jejich kolegyně z A-týmu. V prvním zápase nestačily na Tigers Praha, které zvítězily hlavně díky Lucii Jelínkové, která si zapsala 4+0. Ve druhém zápase zvládly těžký duel s nováčkem soutěže Kutnou Horou, kdy soupeřky zlomily až ve třetí třetině. Jak turnaj probíhal se dočtete v rozhovoru s momentálně nejlepší střelkyní rezervy princezen Veronikou Jarešovou, která se blýskla čtyřmi góly v druhém zápase.

Jak bys zhodnotila zápas s Tigers?

Zápas to byl myslím docela vyrovnaný, ale nebyly jsme důrazné v obraně a nechávaly jsme jim dostatek času na střelu. Myslím si, že jsme mohly klidně vyhrát, chtělo to ale nasadit tempo hned od začátku a ne se probrat v druhé třetině zápasu. Měly jsme hodně šancí na vstřelení branky a i pěkné akce, ale bohužel jsme je nedokázaly proměnit. Většina střel nám lítala mimo bránu a neměly jsme tak přesnou střelu jako hráčky z Tigers. Myslím si ale, že až na ně příště narazíme, poučíme se z vlastních chyb a dáme jim co proto.

V tomto zápase se blýskla 4 góly Lucia Jelínková (Košturiaková). Co zapříčinilo to, že i přes upozornění trenéra,  se tato hráčka dokázala tak často gólově prosadit?

To že se blýskla Kušturiaková zapříčinila naše nedůraznost v obraně a to, že jsme ji nechávaly celkem v klidu vystřelit přesnou střelu do brány. Až ke konci první třetiny jsme ji začaly bránit tělem a chodit proti její střele.

Jak bys zhodnotila zápas s Kutnou Horou?

Podle mého názoru to byla dobrá hra, a měly jsme nad hráčkami z Kutné Hory převahu, bohužel jsme se na dvě třetiny zápasu přizpůsobily jejich tempu, což nás značně ovlivnilo. Většinu času jsme stály za hráčkami a nenabíhaly jsme si na nahrávku od obránců. Holky z Kutné Hory byly běhavé a postupně jim docházely síly. Tak jak jim docházely síly, my jsme se dostávaly do hry a začaly jsme hrát naši hru a i dávat branky.

Hra byla po dvě třetiny vyrovnaná díky tomu, že jsme se přizpůsobily tempu soupeře. Až ve třetí třetině jsme začaly hrát svoji hru a začaly jsme dávat branky. Čím si to vysvětluješ?

Byl to snadný soupeř a myslím si, že jsme mohly odejít s vyšším počtem gólů a s nulou. Gól jsme dostaly protože jsme je nechaly před naší bránou dorážet a nedávaly jsme tam tělo nýbrž pouze florbalky. Hráčky z Kutné Hory měly také pěkné šance, ale my jsme zahustily prostor před bránou a také je to zásluha gólmanky Elišky Egertové, že jsme dostaly jenom jeden gól.

V zápase s Kutnou Horou se ti povedlo vstřelit čtyři góly a momentálně vedeš klubovou tabulku střelců (8 gólů za 6 zápasů). Jsi se svým výkonem a gólovým přídělem v rezervním týmu princezen spokojena?

To že jsem vstřelila 4 góly je pro mě taková odměna. To že momentálně vedu tabulku střelců je jen vedlejší a nemyslím si, že ji budu vést po celou sezónu. Se svým výkonem nejsem 100% spokojena, chci svůj výkon ještě zlepšit a tím více přispět týmu. Naopak se svým gólovým přídělem spokojena jsem, protože se mi za krátkou dobu povedlo zlepšit svoji střelu.

Teď již poslední otázka. Do našeho týmu jsi přišla z Nového Strašecí. Jak se ti prozatím v Panthers líbí?

U Panthers se mi líbí hodně! Hlavně to že, můžu hrát za svoji kategorii (Juniorky), ale také za Ženy B. Líbí se mi, že tu mám motivaci se zlepšovat, abych si splnila sen, zahrát si v Extralize žen.

Autor: Dan Škvor