Starší žáci A měli den blbec

V sobotu ráno čekala na naše mladé naděje premiérová účast v prvním koši, který se konal v Unihoc aréně na Kotlářce. Soupeři pro tento víkend nám měly být pražské celky Sparty, Chodova a Tatranu. 

První zápas se nám do cesty postavila Sparta. Do zápasu jsme lépe vkročili my po zásluze Petráka. Na toto dokázal soupeř odpovědět z přesilové hry, kdy byl v čase 12:48 vyloučen Jéža. Dobře secvičený signál Sparty, avšak v takovém provedení kterému se dalo zabránit a tak tedy laciné snížení před koncem první půle. V druhé půli jsme opět udeřili jako první po zásluze Domči. To však bylo z naší strany pro tento zápas vše a dál tedy skóroval už jen soupeř, až se skóre zastavilo na výsledku 4:2 pro Spartu.


ACEMA Sparta Praha – Panthers Praha 4:2

Druhé měření sil bylo proti papírově silnějšímu soupeři z Chodova. Tentokrát dokázal jako první otevřít gólový účet soupeř, kdy se v čase prosadil Matoušek. Po kratší odmlce přišel kontroverzní gól, kdy jsme rozhodcovské dvojici pomohli v řešení problému a sportovně branku uznali. To bylo do první sirény vše. Ve druhém poločase jsme začali aktivněji, což vyústilo ve snížení z hole Domči. Soupeř však prokázal své kvality a náš “odevzdaný” výkon trestal. Následné promíchání sestavou vedlo pouze ke snížení z hole Máry Urbana. Konečný výsledek 7:2.


Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:7

Posledním soupeřem v boji o udržení nám byl Tatran. První půle začala slibně pro naše barvy, kdy jsme po brankách Járy a Biftyho dokázali odskočit do dvoubrankového vedení, které ale soupeř ještě do přestávky dokázal smazat dvěma slepenými góly, přičemž ten druhý jsme smolně obdrželi vteřinu před koncem. Ve druhé části na nás soupeř vlétl jako uragán a během minuty dokázal nastřílet 3 góly. Náš následný time-out vedl ke zmírnění soupeřova tlaku a i přes velmi povedené power-play, ve kterém jsme dokázali snížit na 6:4, jsme již vývoj utkání nezvrátili.


Tatran Střešovice – Panthers Praha 6:4

S prvním košem se tak po nevydařených výkonech loučíme.

Tento turnaj nebyl náš den, a proto nevěšme hlavy a pojďme makat na tréninku, abychom ukázali že můžeme myslet na nejvyšší příčky.

Děkujeme fanouškům za podporu a omlouváme se za naše výkony, příště o dost lépe!

#harder #better #stronger

 

Autor: Dominik Hudec