Krásný turnaj Elévů B skončil třetím místem

Na turnaj elévů B se trenérské duo, ve složení Petra Vobeckého a Tomáše Paučka, sešlo na krok přesně mezi dveřmi Děkanské arény. Než však stihli postavit lajny z nominovaných kluků, s hrůzou zjišťovali, že se spousta kluků opět omluvilo a s každým dalším příchozím se tak radostně vítali. Nakonec se počet ustálil na skromných 6 Panterů, kteří před sebou měli náročný program v podobě Kladna a Olympu.

První zápas jsme hráli právě proti jezdcům  z Kladna. Od prvního hvizdu bylo vidět, že to bude velmi vyrovnané utkání. Kladno hrozilo střelbou z dálky, my však oponovali skvělým obsazováním hráčů, důrazem a krásnými individuálními akcemi. Po poločase jsme však o gól prohrávali, kluky to však neodradilo od dobrého výkonu, ba naopak byli odhodláni vyhrát. Do toho navíc jeden z protihráčů nechtěně přišlápl Tomovi při zákroku ruku, což malé Pantery nabudilo ještě více a po hřišti jezdili tak, že by se i kondiční trenéři tetelili blahem. V samotném závěru jsme si sice dali nešťastný vlastenec na konečných 8:8, což kluci nesli nelibě, výsledek to nicméně byl spravedlivý a všichni zasloužili za předvedený výkon velkou pochvalu.

Druhý zápas proti Olympu se od toho prvního moc nelišil. Panteři znovu už od začátku ždímali svůj fyzický fond na maximum a početnějšího soupeře dokázali uběhat, navrch výstavně plnili všechny úkoly a po první půlce tak zaslouženě vedli o dva góly. Ve druhém poločase už ale přeci jen začaly docházet síly a byť to pořád oproti některým tréninkům byla naprostá paráda, tak jsme tu a tam udělali chybičku, kterou soupeř dokázal tvrdě trestat. Do toho dostal Tom přes prsty pro změnu hokejkou a ani on tak nedokázal zabránit gólu na 7:7, který podruhé za den znamenal nejspíš zaslouženou remízu.

Toma v bráně vystřídal na zápas o 3. místo Honzík, který oproti svému kamarádovi neměl ani zdaleka tolik práce. Říčany sice přijely přibližně s trojnásobným počtem než my, malí Panteři ale i do třetice dokázali zahrát přesně tak, jak si trenéři přáli, a svého soupeře nepustili vůbec, ale vůbec k ničemu. Naopak si sami otevřeli střelnici a už v poločase drželi bezpečný pětigólový náskok. Ten ještě znásobili ve druhé půlce, která už byla doslova koncertem a některé akce z nich v tuto chvíli putují do Zlaté helmy. Konečný výsledek 11:3 a pytlík bonbonů za třetí místo je odměnou za to, v jakém světle se všichni přítomní celý den ukazovali.

Aby té chvály nebylo dost, tak pro jistotu chválíme kluky ještě jednou, tentokrát obecně. Celý turnaj přesně plnili to, co jsme si řekli před zápasem a i v pěti lidech dokázali konkurovat a v některých případech i uběhat podstatně početnější soupeře. Jen tak dál! Děkujeme také rodičům za podporu a v neposlední řadě perfektní a v dnešní době až neuvěřitelně milé a pohotové pořadatelské službě, která nám mimo jiné například půjčila rukavice na poslední zápas.

Autor: Bobr