Elévky skončily ve Střešovicích stříbrné

Druhý turnaj elévek se odehrál v sobotu v pražských Střešovicích. Po několika omluvenkách se z původní sestavy nakonec holek sešlo jen 5 a ve vzduchu tak visela otázka, jak se s tím naše nejmladší princezny vypořádají.

 První zápas dne nás čekal proti Wizards. Největší problém nám dělalo trefit branku a kvůli drobným chybám jsme po několika minutách prohrávaly 1:3. Holky však ani na chvíli nepolevily a bojovaly o každý míček. Zásahy si připsala i Adélka, která se ochotně ujala role brankářky. Po několika pěkných akcích jsme Wizardky dotáhly a zápas otočily na konečných 4:3.

Druhý zápas přinesl mnohem více gólů na obou stranách. Ačkoliv byla Boleslav oproti malým Pantherkám ve velké početní přesile, holky neúnavně lítaly po hřišti a získávaly míčky jak v útoku, tak v obraně. Zezadu je podpořila Kamča, která obsadila brankoviště a kryla několik nebezpečných střel a dorážek. Po chválihodném výkonu jsme se mohli radovat z remízy 8:8. i Onen jeden bod z druhého utkání nakonec stačil k tomu, abychom si zajistili účast ve finále.

Poslední zápas nás v odpoledních hodinách čekal s kunratickým Startem. Ačkoliv měly holky dostatek času na odpočinek a posilnění se před dalším utkáním, dolehla na nás únava – a nebylo se čemu divit. Dech pomalu docházel a nohy těžkly. Zdéňa se tak v brance musela pořádně ohánět. Někdy i s trochou štěstí do ní nakonec Start míček dopravil celkem osmkrát. Finále ovládl poměrem 8:3 a my tak obsadili druhé místo.

Všem holkám patří obrovská pochvala a dík za předvedený výkon. Po celou dobu se jich držela dobrá nálada a optimismus a i přes malý počet a náročné zápasy na hřišti skutečně bojovaly. Ukázaly, že i za takto ztížených podmínek se dají zápasy otočit i vyhrát a není třeba věšet hlavu. Děkujeme také rodičům za jejich podporu a těšíme se na příště.

Autor: Terka