Mužská rezerva tentokrát bez bodů

Naše mužská rezerva během tohoto víkendu sehrála další dvě utkání, tentokráte jako hosté na hřištích soupeřů. Naštěstí jsme nemuseli dojíždět příliš daleko, protože našimi soupeři byly dva pražské týmy, Bučis a Tigers. Celý tým se tak mohl v neděli odpoledne v naší domácí hale vyfotit a pak fandit našim princeznám v jejich dalším extraligovém snažení. Ale zpět na začátek víkendu.

V sobotu večer nás čekal v hale na Chodově zatím neporažený soupeř z čela tabulky a to konkrétně tým Bučisu vedený J. Zahalkou. Náš tým pro tento víkend doplnili staří známí M. Doležal, J. Janoušek, L. Pokorný a R. Školník. V prvním útoku napravo se nezvykle objevil jako posila pravověrný obránce J. Hodek a v bráně se letos poprvé objevil Zeke. Soupeř na zápas dorazil také v široké sestavě, což znamenalo jediné, zápas bude mít vysoké tempo od začátku až do konce. To se také potvrdilo. Začátek zápasu byl poznamenán několika nepřesnostmi zejména z naší strany. Toho soupeř využil a na konci šesté minuty se ujal vedení. Zápas nepostrádal tempo, a když se zpoza branky dokázal protáhnout L. Pokorný, byl stav v půli třetiny vyrovnaný. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Když ale v 16. minutě vystihl soupeřovu rozehrávku M. Dopita a navíc ukázkově proměnili s J. Hodkem brejkovou situaci 2 na 1, bylo skóre pro náš ještě příznivější. Za tohoto stavu jsme se přesunuli do kabin, kde jsme kluky nabádali ke zlepšení zejména v obranné fázi. Druhá třetina pokračovala v podobném tempu jako třetina první a naše hra vykazovala také známky zlepšení. Paradoxně ale udeřil soupeř a během druhé třetiny obrátil skóre na svou stranu. Na výsledkové tabuli tedy svítilo skóre 3:2 pro domácí. Nutno podotknout, že právě v této chvíli nás nejvíce srážela naše efektivita v zakončení. Do třetí třetiny kluci vstupovali s přesvědčením, že zápas chtějí vyhrát a skóre otočit na svou stranu. Bohužel se stal pravý opak. Po individuální chybě soupeř odskočil již do dvoubrankového rozdílu a naše hra se začala rozpadat jak domeček z karet. Začaly přicházet zbytečné fauly z naší strany, čehož soupeř využíval k navýšení skóre ve svůj prospěch. Klukům nepomohlo ani stažení sestavy jen dvě formace a tak přišlo místo obratu velké vystřízlivění. Skóre se nakonec zastavilo na domácí straně na čísle 7, my už jsme žádný další úspěšný zásah do soupeřovy branky nepřidali.

V neděli po týmovém focení a šťastném konci zápasu našich princezen se vydal celý tým do Střešovic, do staré známé haly Stodola. Tam na nás čekal opět soupeř z horní poloviny tabulky, konkrétně hráči pražského klubu Tigers. Ještě před rozcvičením se mohli kluci poučit a zhlédnout konec superligového zápasu mezi Tatranem a Vítkovicemi. Bohužel se kluci asi koukali špatně. Souboj šelem se bohužel nekonal. Tygři pantery doslova sfoukli z povrchu zemského, kdy již v sedmé minutě svítilo na výsledkové tabuli skóre 3:0 pro domácí. Našim klukům se nedařilo bránit rychlou rozehrávku soupeře, kdy se většinou jednoduše prokombinoval až k nebezpečnému zakončení. Nepomohlo nám ani vyloučení soupeře, kdy jsme mohli paradoxně inkasovat počtvrté. To bohužel přišlo vteřinu před koncem třetiny, kdy jsme neproměnili ojedinělou chybu soupeře a naopak z brejku inkasovali gól do šatny. Na výsledkové tabuli svítilo hrozivé skóre 4:0 a trenéři si lámali hlavy, co s tímto stavem provést. Výsledkem bylo stažení mladé lajny na první polovinu druhé třetiny a změnu taktiky v obsazování hráčů v obranné fázi. Bohužel ani tohle nepřineslo své ovoce, protože soupeř dokázal záhy odskočit na rozdíl již šesti branek. Zapojení druhé lajny do hry přineslo alespoň snížení na 6:1, kdy první letošní branku zaznamenal F. Novosad. Bohužel ani tato situace nedokázala tým ani herní projev pozvednout. Soupeř dokázal odpovědět a v pohodě zápas kontroloval. Do třetí třetiny jsme naordinovali klukům úplné zjednodušení hry, což znamená všechno na bránu. Najednou to začíná fungovat a my jsme lepším týmem. Dokážeme si vytvořit tlak a z toho pramení i šance. A opět se musím dotknout naší Achillovy paty, efektivita zakončení. Až v samotném závěru předvedl dva výborné náběhy P. Zelinka a po hezkých kombinacích celé třetí lajny dokázal skóre alespoň kosmeticky upravit na konečný výsledek 3:7 a alespoň tak trochu poopravil obraz výkonu celého týmu. Co tedy podotknout na závěr?? Poučení pro kluky je jasné, že pokud nebudou plnit trenérské pokyny a budou nedisciplinovaní, nebudou v zápasech vítězit. Doufejme, že se právě z těchto zápasů poučí a přenesou si do dalších zápasů jen pozitiva.

Děkujeme také samozřejmě fanouškům, kteří přišli kluky podpořit.

Autor: Miloslav Mattes