Přípravka A sbírala další florbalové zkušenosti!

Přípravka A odehrála svůj další turnaj, ve kterých se představily nové tváře! Zároveň se hrálo dosti v netradiční hale, která se nacházela až ve vyšších poschodích.

První zápas proti Wizards se kluci rozkoukávali a do obrany moc důsledně nehráli, pro změnu v útoku hráli výborně a během zápasu se jen zlepšovali. Dominik Fukala, pro kterého to byl první turnaj, tam s Pepou Polákem motali hlavy soupeřům i jejich gólmanovi. Tadeáš Kopáček dal zase hned dvoje jesle gólmanovi soupeře. I přes tohle všechno to byl velmi těsný zápas. Vzhledem k tomu, že nefungovala časomíra (na místě byl jeden pořadatel) a trenéři se o výsledek příliš nestarali, nikdo nevěděl jaké bylo skóre a oba týmy bojovaly až do poslední chvíle. Ani po ukončení zápasu nikdo nevěděl kdo vyhrál. Radost kluků přišla až ve chvíli, kdy jsme se od pořadatele dozvěděli, že jsme zvítězili.

Druhý zápas proti Prague Tigers jsme měli více ze hry (soupeři byli často alespoň o půl hlavy menší), a proto jsme se rozhodli zlepšovat naše dovednosti jak v útoku, tak v obraně. Soupeře jsme se snažili přehrávat spíše nahrávkami než kličkami, což se nám dařilo. Potom jsme se v obraně snažili vylepšit obsazování soupeře, což se nám do této chvíle pro změnu moc nedařilo. Ani komunikace se na hřišti moc nevyskytovala. I tak si ale naši hráči poradili a spoustu chyb vylepšili. Matěj Koláček (další nováček v sestavě) začal koukat po spoluhráčích a hned ze začátku dal protivníkovi dva góly. Zároveň Pepa Polák v bráně předváděl ohromné výkony, kdy zastavil únik i tří soupeřů. A na konec Vojta Nevšímal, který svojí klidnou hrou a ladným držením balónku, vždy držel zápas v náš prospěch.

Třetí zápas proti Olympu byl úplně jiný než zápasy předešlé. Kluci se opravdu probrali a pokud jsme jim říkali, že dělají nějaké chyby, tak teď skoro žádné nedělali. Kluci hráli bezchybnou hru a soupeře válcovali, jak kdyby to byl tým profesionálních sportovců. Hned od začátku jsme si udělali dvougólový náskok a Tomáš Tinkl, který si v bráně udržel čisté konto, i když mu to tam v jednu chvíli dost hořelo, dokázal zachovat klidnou hlavu a s kluky vytvořit neprostupnou stěnu, kterou soupeř nepřekonal. Většinu času se hrálo na soupeřově polovině a my jsme jenom sledovali, jak soupeř zmateně pobíhá za balónem. Jelikož jsme vyhráli s obrovským gólovým rozdílem, tak se mohl předvést opravdu každý!

Tímto všem hráčům děkujeme za účast a rodičům za podporu!

 

Autor: Tomáš Drašnar