Muži E zažili poprvé hořkost porážky byli sesazeni z prvního místa

O víkendu čekaly na muže E zápasy, které mohly, při udržení stávající formy, trochu napovědět, jak se bude vyvíjet tabulkové umístění panteří rezervy, rezervy její rezervy a konečně rezervy rezervy. 

Jako první se našim borcům postavili kluci s příjemně chuťově-aromatickým názvem Bourboun TJ Ruzyně B. Před zápasem byla stanovena jasná taktika, nenechat se zaskočit gólem, nenechat se zbytečně vyloučit, vést jako první, nasázet soupeři několik gólů, uklidnit tak hru a poučeni z minulých zápasů – v klidu zápas dohrát do konce a pohlídat si příznivý výsledek.  Nebudu Vás dlouho zdržovat a rovnou prozradím, že se Martin v roli trenéra cítil už v 8. minutě jako ten Máchal, co mu zrovna něco spadlo… už poněkolikáté. Do té doby naši borci totiž stihli neproměnit několik vyložených šancí, lítalo se nahoru dolů, měli jsme za sebou již jedno vyloučení a obdrželi jsme první gól. Naneštěstí Martin Š. zavelel k „mohutnému“ obratu, když za pouhých 40 sekund vyrovnal (poslal letmý polibek své milované) a další navyšování skóre mělo následovat. Vážení přátelé, zůstalo pouze u toho „mělo“. Naši borci totiž zahazovali jednu vyloženou šanci za druhou, trefovali tyčky a břevna, kdy se největším břevnomajstrem stal Rudy, jehož minimálně 3 střely skončily na břevnu soupeřovy brány. Poslední zářez měl dokonce pár vteřin do konce utkání, kdy rozezvučel z půlky hřiště konstrukci při soupeřově powerplay, Mára se na mě snad nebude zlobit… ale byl to pech. Hubený výsledek 2:1 sliboval soupeři, že každý náhodný gól může znamenat vyrovnání. Skvěle chytající Maruška v bráně a obětavost kluků při bránění však stačilo a z prvního zápasu si muži E odváží plný počet bodů za hubené vítězství a Martin červené čelo, jak si při každé spálené šanci do něj plesknul rukou s úpěnlivým povzdechnutím.

Druhý zápas už ale sliboval větší zkoušku, jelikož soupeř nabral pár šikovných, statných a rychlých posil. Především již zmiňovaná šikovnost a rychlost soupeře byly rozhodujícími faktory, proč kluci ve druhém zápasu neuspěli. Je třeba říci, že konečný stav utkání 3:7 je velmi krutý, jelikož vyrovnaný stav 3:3 platil ještě v 32.minutě. Pak ale soupeř naše kluky několikrát rozebral, individuálně se prosadil a na nějaký zběsilý boj o, minimálně, remízu nebyla síla, ani mentální, a ani tolik potřebný čas. Kluci ale opět ukázali svoji bojovnost a silný základ, na kterém se dá dále stavět a zpevňovat. Možná se hodí, že jsme padli právě s týmem, který se před nás dostal o dva body a ne s někým na konci tabulky. Kluci se už snad tak finálně probrali ze sna, že soupeře
budeme porážet rozdílem dvou tříd s několik hattricky pro každého borce ze zápasu.

Autor: Martin Bajer