Tři ze tří! Starší žákyně ovládly druhý koš!

V sobotu čekala starší žákyně další série zápasů. V pozdějších ranních hodinách jsme se všichni sešli na sportovní hale v Letňanech s jasným cílem – vyhrát druhý koš, do kterého jsme se po prvním turnaji propadli. Stejně jako před třemi týdny bylo i dnes k vidění hned několik premiér. Tři hráčky si letos za tuto kategorii zahrály svůj první zápas a padlo i mnoho prvních gólů. V brankovišti se pak prostřídaly Terka s Míšou. Pro Terku to byla letos první gólmanská zkušenost, Míša dokonce odchytala svůj první zápas v životě a bylo nutno obě pochválit – svoje týmy spolehlivě držely po celou dobu turnaje. I trenéři se však poprvé od začátku sezóny sešli v plné polní.

Úvodní zápas proti Vinohradům jsme s přehledem ovládli, a to i přesto, že holky často místo jednoduchého zakončení hledaly zbytečné nahrávky. Na jediný obdržený gól odpověděla vzápětí Formiš, po jejímž gólu už bylo skóre 4:1. Na konečných 7:1 upravila dvě minuty před koncem zápasu Monča, která z obrany vyslala nekompromisní střelu. Gólmance, která přes hlouček před brankou nemohla vidět, tak nezbylo, něž vylovit míček se svojí svatyně.

Zápas proti Dvojce přinesl hned několik zmatených situací, a to především kvůli rozhodčím, kteří často nevěděli, kde jim hlava stojí. I přes problém s rozebíráním standardních situací a komunikací na hřišti, jsme i díky hattricku Lucky a Nicol vyhráli 11:2. Míček premiérově dopravily do branky Barča s Klárkou, šance si vytvořila i Anežka.

Ve finále jsme se střetli s rozhodně nejtěžším soupeřem dne – Black Angels, který hrozil především z rychlých brejků. První část úvodní půlky nevypadala z naší strany vůbec jistě. Často jsme ztráceli míček ve středním pásmu a nevraceli se do obrany. V 7. minutě jsme prohrávali 0:2 a snad právě to byl pro holky impulz, aby začaly dřít a nechaly v posledním utkání dne všechno. Ačkoli jsme skóre museli třikrát dotahovat, byl stav na konci základní hrací doby 3:3. Při nájezdech bylo štěstí na naší straně a po posledním hvizdu z píšťalky tak na tabuli svítilo skóre 4:3 v náš prospěch. Vidět bylo především duo Strnadová s Niederlovou, které se nejen postaralo o všechny góly (a to včetně nájezdů), ale celý turnaj předvádělo dobré individuální i týmové výkony.

Druhý koš tak holky bez větších obtíží ovládly a cíl byl splněn, pochvala tedy patří všem. Nesmíme však usnout na vavřínech a naopak je třeba se poučit z některých, bohužel stále stejných chyb, které budou silnější soupeři trestat. Dík patří nejen hráčkám, ale také soupeřům, pořadatelům a rodičům!

Autor: Terka Pluhařová