Muži C na Kladně napůl úspěšní

Tuto neděli odehrál C tým další turnaj, tentokrát na Kladně.

První zápas nás čekal v 9 hodin ráno proti týmu Prague Tigers B. Podmínky pro florbal v místní nafukovací hale nebyly moc příznivé, byla tam zima, a k tomu ještě zpočátku pořadatele zlobila časomíra. Začátek utkání byl vyrovnaný, každý tým si vytvořil své šance. Chvilku to vypadalo, že se soupeřem budeme mít problémy, ale v desáté minutě si naši kluci otevřeli gólový účet. Trefil se Kurny a Sovič, po první třetině bylo skóre 2:0. Ve druhé třetině jsme se trochu rozkoukali a začali jsme pořádně hrát. Po gólech Štěpky, Kamila a Danečka bylo skóre 5:0. Nutno říci, že soupeř si vypracoval své šance a v brance nás opět podržel skvěle chytající Zeke, který vyčapal dvě trestná střílení po našich zbytečných faulech. Do třetí třetiny jsme tak vstupovali s velkým náskokem, ale soupeř nás začal tlačit. Trenér nás nabádal k tomu, abychom hráli pořád stejně, protože ještě nebylo nic rozhodnuto. Postupně jsme přidávali další góly, trefil se Martin a Ghali, hattrick zaznamenal tradiční střelec Céčka Daneček, který měl i podporu v hledišti. Do samostatného úniku se dostal Venca, který vyškolil soupeřova obránce, golman byl ale tentokrát na svém místě. Skoro minutu před koncem bylo skóre 11:0 a Zekeho čisté konto bylo na dohled. Bohužel jsme se dostali do oslabení a nakonec se i soupeř zaradoval z gólu, který dal 9 vteřin před koncem. Utkání tak skončilo 11:1. Ve skvělém světle se ukázali mladí hráči Najvy s Danem. Stále je ale na čem pracovat!

O pauze před druhým zápasem jsme šli na oběd. V první restauraci nás nevzali, jelikož nebyli připraveni na to, že jim tam přijde tolik lidí (13) a tak jsme zakotvili v restauraci nedaleko sportovní haly.

Do druhého zápasu proti Wizardům jsme nevstoupili dobře a po minutě bylo skóre 0:1. Šancí na vyrovnání bylo jako šafránu, ale soupeřův brankář byl bezchybný. Po našich pokusech o vyrovnání přišla soupeřova odpověď v podobě vstřelené druhé branky. Začátek druhé třetiny jsme opět zaspali a po 45 vteřinách to bylo už 0:3. Postupně jsme vytvářeli tlak, který jsme využili a náš první gól v zápase vstřelil Kurny. Začali jsme se dostávat na dostřel a zápas dostal náboj. Po krásné střele Štěpána jsme snížili na 2:3. Srovnat skóre zápasu jsme mohli v přesilovce, kterou jsme ale bohužel nevyužili. Hlavně bychom se měli zaměřit na rozehrávku standardních situací. Minutu před koncem druhé třetiny se dostal do šance Kamil a po nenápadném otočení okolo kasy procpal děravý nesmysl do branky. Bohužel k naší smůle gól nebyl uznán, branka byla mimo výseč. Soupeř odpověděl na náš neuznaný gól a zvýšil vedení na 2:4. Na začátku třetí třetiny opět soupeř potrestal naše chyby, na tabuli svítilo skóre 2:5. V 7. minutě třetí třetiny vzkřísil naše naděje Martin, skóre 3:5 slibovalo vypjatý konec zápasu. Na soupeře jsme vyvíjeli čím dál větší tlak a po dvou letech se trefil Svojítka. Gratulace! Srovnat se nám podařilo 5 minut před koncem, další zásah si připsal Štěpán. Po srovnání skóre jsme byli na hřišti jasně lepší, bohužel nás mohou mrzet neproměnné šance, jako například nastřelené břevno a netrefení prázdného zařízení. Soupeř ke konci přidal ještě dvě branky, utkání jsme nakonec prohráli 5:7. Kdybychom nezaspali začátek zápasu, mohlo vše vypadat jinak. Utkání mělo velmi dobré nasazení, bylo se na co dívat. Předvedli jsme dobrý výkon, chybělo nám ale štěstíčko, které jsme si v prvním zápase vybrali.

Autor: Sovič